کد خبر: 622546 A

گزارش میدانی ایلنا از فعالیت بازارهای تهران؛

گزارش میدانی خبرنگار ایلنا از سطح شهر تهران نشان از فعالیت طبیعی بازارهای تهران و داد و ستد مردم دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بر پایه مشاهدات عینی،امروز دوشنبه 24 اردیبهشت کسبه و فعالین بازار کویتی‌ها و پاساژ علاءالدین فعالیت طبیعی خود را داشتند و مشغول عرضه کالاهای خود به مردم بودند.

کسبه درباره تاثیر خروج ترامپ از برجام و تاثیر آن در قیمت‌ها گفتند که قیمت البسه ایرانی تفاوت چندانی پیدا نکرده و با همان قیمت‌های گذشته به خریداران عرضه می‌شود.

یکی از کسبه با اشاره به اینکه لباس‌هایی که الان‌ در حال فروش هستیم از جنس‌های باقیمانده در انبارهایمان است،گفت: چون خریدمان قدیمی است دلیلی برای فروش با قیمت بالا به دلیل کسب سود بیشتر نداریم.

وی ادامه داد: ما به این امر واقفیم که برای خرید اجناس جدید به دلیل افزایش قیمت ارز باید پول بیشتری بپردازیم اما ما هم از مردم هستیم و از قدرت مالی آنها باخبریم بنابراین به خاطر سود بیشتر به آنها فشار نمی‌آوریم و به آنها ظلم نمی‌کنیم.

یکی دیگر از فروشندگان با بیان اینکه هم اکنون مغازه‌ها در این مکان باز است اما داد و ستدی به شکل گذشته وجود ندارد،گفت:چون مردم قبل از عید اقدام به خرید مایحتاج خود می‌کنند در این فصل از سال با کاهش خریدو فروش مواجه می‌شویم اما امیدواریم با خروج کشور از رکود کسب و کار ما هم رونق بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه بازار همواره در این فصل از سال کساد است به ایلنا گفت: با توجه به قیمت ارز احتمالا جنس‌های جدید گرانتر خواهند شد و ما هم چاره‌ای جز افزایش قیمت نداریم.

1

4

در پاساژ علاءالدین و پاساژ چارسو که محل خرید و فروش لوازم الکترونیکی موبایل، تبلت، لپ تاپ، کامپیوتر، هارد و ....است مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا نشان از فعالت کسبه دارد.

66

69

بیشتر کسبه در گفت‌وگو با ایلنا از رکود حاکم بر بازار و افزایش نرخ ارز گلایه داشتند.

یکی از فروشندگان گفت: با توجه به قیمت ارز، قیمت‌ها چند برابر شده و مردم مانند گذشته خرید نمی‌کنند.

68

ارز افزایش قیمت پول شهر تهران کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر