کد خبر: 619755 A

مرتضی بانک مطرح کرد:

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: توجه به ظرفیت بخش‌خصوصی می‌تواند موجب تقویت بنیه اقتصادی کشور شود.

به گزارش ایلنا، مرتضی بانک همزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسان رضوی با حضور در شورای اداری شهرستان سرخس با اشاره به شعار امسال گفت: امسال سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی است و باید روند تولید کالاها به صورت رقابتی باشد تا کالای با کیفیت در کشور تولید شود. مردم باید برای خرید کالای ایرانی حق انتخاب داشته و در یک فضای رقابتی کالای مورد نظر خود را با میل و رغبت خریداری کنند. 

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: در حال حاضر در مناطق آزاد کالاهای رقابت پذیر تولید می شود که باید برندسازی شوند.

او با تاکید بر اینکه «حمایت از کالای تولید داخل همان پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است» گفت: تولید کالا با هدف صادرات می‌تواند فرصت در اختیار گرفتن بازارهای جهانی را فراهم کند در واقع حمایت از تولید داخلی یعنی تولید بر مبنای کیفیت مطلوب.

مشاور رییس جمهور با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای فعالیت بخش خصوصی در مناطق آزاد فراهم شده تاکید کرد: امنیت برای سرمایه‌گذار یک اصل جدی در فرآیند سرمایه‌گذاری است و باید تلاش کرد سرمایه گذار از بازگشت سرمایه خود اطمینان خاطر داشته باشد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: برندسازی کالاهای تولیدی باعث رونق تولید می‌شود اما این برندسازی باید براساس استانداردهای متداول باشد.

او با اشاره به شرایط امن ایجاد شده در مرزهای ایران در استان خراسان رضوی گفت: همدلی و همراهی دستگاه‌های اجرایی در این منطقه، امنیت را برای مردم به همراه داشته و وجود منطقه ویژه اقتصادی سرخس شرایط خوبی را برای شهرستان سرخس ایجاد کرده است. 

مشاور رییس جمهور افزود: شرایط فعلی ایجاد شده توسط منطقه ویژه اقتصادی سرخس نسبتا مناسب است اما انتظار می‌رود کارهای بزرگتری در آینده در این منطقه انجام شود. انتظار این است که ثمره بیشتری از فعالیت منطقه ویژه اقتصادی سرخس شامل شهرستان سرخس شده و اشتغالزایی در این منطقه باید روند پر شتاب تری بگیرد. خواسته‌های مطرح شده در نشست شورای اداری سرخس، پیگیری و به اطلاع ریاست محترم جمهور خواهد رسید. 

در جریان سفر مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منطقه ویژه اقتصادی سرخس واحدهای تولیدی، سایت های ریلی و سکوهای دوگانه تخلیه بارگیری، هم چنین کارخانه فرآوری برنج و مجتمع پتروشیمی پترو پاسارگاد خاورمیانه تولیدکننده هیدرو کربن در این منطقه مورد بازدید قرار گرفت. همچنین یک‌دستگاه ایکس‌ری کامیونی پیشرفته و پرسرعت در منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح شد.

مناطق آزاد مرتضی بانک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر