کد خبر: 618432 A

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران:

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: عملیات دریایی در محل غرق شدن نفتکش سانچی از ۱۸ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، کاپیتان نصرالله سردشتی درباره آغاز عملیات دریایی در محل غرق شدن نفتکش سانچی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و تاکید مدیران ارشد شرکت ملی نفتکش ایران، از  ۱۸ اردیبهشت ماه (۸ مه ۲۰۱۸) یک رشته عملیات زیرآبی شامل غواصی و روبات زیردریایی در محل غرق شدن لاشه نفتکش سانچی انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که این عملیات ۲ هدف اصلی را دنبال می‌کند، تصریح کرد: بررسی وضع بدنه و ساختمان کشتی با توجه به نظرات مشاوران به‌منظور امکان‌سنجی، برنامه‌ریزی و عملیات تفحص پیکر مطهر شهدای سانچی و اندازه‌گیری و تخلیه میزان سوخت باقیمانده در مخازن نفتکش از اهداف اصلی این عملیات است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و امکانات فراهم شده، پس از بررسی ساختمان کشتی و در صورت امکان، ورود غواص قابل اجراست.

به گفته سردشتی، از زمان وقوع سانحه و همزمان با عملیات نجات و در هماهنگی کامل با بیمه‌گران و وکلای تراز اول بین‌المللی، پرونده حقوقی در دادگاه ذی‌صلاح تشکیل شده و پرونده با جدیت در حال پیگیری است.

۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۶ (۶ژانویه ۲۰۱۸) نفتکش سانچی که حامل محموله میعانات گازی و در اجاره شرکت هانوا توتال قرار داشت، ساعت ۱۱:۵۰ به وقت گرینویچ در فاصله ۱۶۰ مایلی شرق بندر شانگهای با یک کشتی فله‎بر هنگ‌کنگی تصادف کرد که در نتیجه حریق گسترده حاصل از این برخورد، همه کارکنان کشتی ( ۳۲ نفر ) جان خود را از دست دادند.

 

ایران تصادف روبات کشتی غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر