کد خبر: 615072 A

پیش فروش سکه تمام بهار آزادی سه ماهه که با قیمت یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان عرضه می‌شد، از صبح امروز متوقف شده است.

به گزارش ایلنا؛ مراجعه به چندین شعبه مختلف بانک ملی ایران حاکی از آن است که این بانک از صبح امروز پیش فروش سکه تمام بهار آزادی برای دوره سه ماهه را متوقف کرده است.

با این حال پیش فروش سکه برای دوره های ۶ ماهه، ۹ ماهه، یک ساله، ۱۸ ماهه و دو ساله همچنان با نرخ های مصوب اعلام شده از سوی بانک مرکزی ادامه دارد.

پیش تر و در تاریخ ۲۹ فروردین ماه سال جاری، پیش فروش سکه یک ماهه نیز متوقف شده بود. از روز ۲۲ فروردین ماه و همزمان با اجرای سیاست جدید دولت و بانک مرکزی برای یکسان سازی نرخ ارز، پیش فروش سکه در تمامی شعب بانک ملی ایران نیز آغاز شده بود.

مسعود رحیمی مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی روز گذشته اعلام کرد: با توجه به استقبالی که از پیش‌فروش با موعد یک ماهه شده است و محدودیت های خطوط تولید سکه طلا در ضرابخانه، پیش فروش با سررسید یک ماهه متوقف شد.

وی افزود: بانک مرکزی از ماه‌های پایانی سال قبل با اتخاذ اقداماتی به منظور مدیریت نقدینگی و تنظیم بازار ارز به صورت کلی و خاصه ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای سکه بهار آزادی در کشور، اقداماتی از جمله برگزاری حراج سکه طلا از طریق بانک کارگشایی و متعاقب آن ارائه طرح پیش‌فروش سکه بهار آزادی با سررسیدهای زمانی مختلف را انجام داد.

به گفته این مقام مسئول در بانک مرکزی، از ابتدای برگزاری حراج سکه در بانک کارگشایی تا تاریخ ۲۰ فروردین‌ماه سال جاری، در مجموع تعداد ۲۶۰ هزار سکه تمام بهار آزادی و ۲۲۵ هزار سکه نیم بهار آزادی در بازار عرضه شد.

 

سکه تمام بهار آزادی نرخ ارز نقدینگی سیاست پیش فروش سکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر