کد خبر: 611502 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد؛

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از رشد ۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا و افزایش ۲۲ درصدی ترانزیت غیرنفتی‌ در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، الله‌مراد عفیفی‌پور با اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در سال گذشته بیان کرد: در سال ۹۶، در مجموع ۸۷ میلیون و ۳۷ هزار و ۶۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با سال ۹۵ بیش از ۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع عملیات انجام شده در این بندر، ۵۹ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۸۰ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد ۱۱درصدی و ۲۷میلیون و ۵۱ هزار و ۵۸۰ تن اختصاص به فرآورده‌های نفتی با افزایش ۳ درصدی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان‌ میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران را ۳۹ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۳۶۴ تن با رشد ۸ درصدی عنوان کرد.

وی افزود: در مدت یاد شده بیش از ۹ میلیون و ۵۸۵ تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که رقم آن نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

عفیفی‌پور حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بندر شهید رجایی در ‌سال گذشته را ۵ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۶۹۲ تن اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با سال ۹۵ رشد ۲۲درصدی داشته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون، سه میلیون و ۴۰۷ هزار و ۸۳۳ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر با ثبت افزایش ۵۳ درصدی ترانشیپ شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی‌ از رشد مثبت یک درصدی صادرات فرآورده‌های نفتی از طریق این بندر خبر داد و گفت: در یک‌سال گذشته، هشت میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۶۰ تن از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر