کد خبر: 608787 A

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: یک نیروی قوی مخالف با آسایش و امنیت مردم سعی بر این دارد تا جلوی واردات خودروهای باکیفیت که سوخت کمتری مصرف می‌کنند، امنیت بیشتری دارند و سرویس بهتری به مصرف‌کننده می‌دهد را بگیرند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص بخشنامه گمرک و ممنوعیت صدور ضمانت‌نامه برای واردکنندگان خودرو گفت: این امر چیز جدیدی نیست و در سال گذشته نیز این موضوع مطرح شده بود اما در‌‌ همان مصوبه اعلام شده در صورتی که مشتری جزو واردکنندگان معتبر باشد می‌تواند از این امتیاز استفاده کند.

محمد دادفر ادامه داد: تعریف مشتریان معتبر به این صورت است که واردکنندگان حقیقی یا حقوقی هیچ‌گونه تخلفی اعم از مالیاتی و یا گمرکی نداشته باشند و تمام عوارض‌های واردات و مالیات را به موقع پرداخت کرده باشند در آن صورت می‌توانند از این امتیاز بهره ببرند.

وی با اشاره به مصوبه‌ها و بخشنامه‌های اعمال شده در سال ۹۶ در خصوص واردات خودرو گفت: این بخشنامه نیز در ادامه سختگیری‌های واردات خودرو است. متاسفانه ما هر چه دستورالعمل در یک سال گذشته داشتیم در جهت مخالفت و جلوگیری از واردات خودرو بوده است. یک نیروی قوی مخالف با آسایش و امنیت مردم سعی بر این دارد تا جلوی واردات خودروهای باکیفیت که سوخت کمتری مصرف می‌کنند، امنیت بیشتری دارند و سرویس بهتری به مصرف‌کننده می‌دهد را بگیرند تا مصرف‌کننده را مجبور به استفاده از خودروهای داخلی کنند.

محمد دادفر گفت: در تعریف رانت اینگونه مطرح می‌شود که بهره‌گیری و تغییر مقررات به نفع یک گروه خاص رانت تعریف می‌شود که متاسفانه این امر در کشور ما وجود دارد. این رانت اکنون به خودروساز‌ها، قطعه‌ساز‌ها و واردکنندگان بنزین می‌رسد. برای این‌ها امنیت، ایمنی و کاهش مصرف سوخت مهم نیست بلکه فقط به دنبال سود مالی هستند.

مالیات واردات واردات خودرو امنیت ضمانت نامه بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر