کد خبر: 606674 A

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «طی ۱۰ روز گذشته در طرح نوروزی ۹۷ از مورخ ٩٦/١٢/٢٤ لغایت ٩٧/١/٤ بالغ بر ۳ میلیون و ۵۲۰ هزار و چهار مسافر در قالب ٣٣٧ هزار و ٣٥٩ سرویس جابجا شده‌ است» گفت: نسبت به مدت مشابه نوروز ۹۶ تعداد سفرها ٩.٥ درصد افزایش و تعداد مسافرین ١.٤ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا شهرکی ثانوی (مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای) با اشاره به آمار جابجایی مسافران نوروزی از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای طی ۱۰ روز گذشته در طرح نوروزی ۹۷ از مورخ ٩٦/١٢/٢٤ لغایت ٩٧/١/٤ اظهار داشت: در این مدت ٣٣٧ هزار و ٣٥٩ سرویس سفر انجام شده است.

وی افزود: همچنین در همین مدت ۳ میلیون و ۵۲۰ هزار و چهار مسافر جابجاشده که در مقایسه با آمار ١٠ روزه ابتدایی طرح نوروزی ۹۶ تعداد سفرها ٩.٥ درصد افزایش و تعداد مسافرین ١.٤ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سهم هر یک وسایل نقلیه عمومی برون‌شهری اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در جابجایی مسافرین را به ترتیب برابر با ٥٨.٤ - ٢٢.٦ و ١٩ درصد عنوان کرد و گفت: سهم اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در سفرهای انجام شده نیز به ترتیب برابر با: ٣١.٧ - ١٦.٩ و ٥١.٤ درصد است.

شهرکی ثانوی در ادامه بیان داشت: بیشترین مقاصد سفر بعد از تهران به ترتیب خراسان رضوی(مشهد)، خوزستان، اصفهان، گیلان، مازندران، فارس، ایلام و آذربایجان غربی و شرقی است.

وی با اشاره به آمار کل تردد از مرزهای زمینی در بازه زمانی از ٩٦/١٢/٢٤ لغایت ٩٧/١/۴ نیز گفت: مجموع کل تردد از مرزها دربازه زمانی مورد اشاره، ٦٦١ هزار و ١٢٩ نفر بوده است که مسافرین ورودی با تعداد ٢٢٤ هزار و ٦٨٦ نفر سهم ٣٤ درصدی و مسافرین خروجی با تعداد ٤٣٦ هزار و ٤٤٣ نفر از سهم ٦٦ درصدی برخوردار بوده اند.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای یادآور شد: همچنین از زمان آغاز طرح نوروزی ۹۷ تا روز گذشته سوم فروردین‌ماه ۵۹۱ هزار و ۴۸۴ نفر از مرز‌های زمینی کشور تردد داشته‌اند که مسافرین ورودی با تعداد ١٨٤ هزار و ٦٢٩ نفر سهم ٣١.٢ درصدی و مسافرین خروجی با تعداد ٤٠٦ هزار و ٨٥٥ نفر سهم ٦٨.٨ درصدی را به خود اختصاص دادند.

شهرکی ثانوی در پایان خاطرنشان کرد: پر ترددترین مرزها به ترتیب مهران، بازرگان، رازی، شلمچه و بیله سوار بوده است.

جاده سازمان راهداری و حمل طرح نوروزی نوروز وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر