کد خبر: 605465 A

آخوندی در بازدید از فرودگاه امام:

وزیر راه و شهرسازی از افزایش 14 درصدی ظرفیت پذیرش مسافر فرودگاه امام خبر داد و گفت:‌ ترمینال سلام در تابستان 97 به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، صبح امروز وزیر راه و شهرسازی در بازدید از ترمینال‌های فرودگاه امام به استماع مشکلات مسافران پرداخت و از خدمات جدید ترمینال مسافری فرودگاه دیدن کرد.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از ترمینال‌های مسافری فرودگاه امام در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معمولا قبل از آغاز سفرهای نوروزی از فرودگاه‌ها همچنین پایانه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و ترمینال‌های دریایی بازدید می‌کنم، گفت: در این بازدیدها آمادگی فرودگاه‌ها، ایستگاه‌ها و ترمینال‌ها برای انجام سفرهای نوروزی را ارزیابی می‌کنم.

وی با اشاره به ارائه خدمات جدید در ترمینال مسافری فرودگاه امام گفت:‌ خوشبختانه امسال ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه امام 14 درصد افزایش پیدا کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توزیع پروازها در ساعات مختلف از شبانه‌روز در فروگاه امام اظهار داشت: با توزیع پروازها در ساعات مختلف دیگر پیک پروازی در برخی از ساعات خاص نداریم.

وی افزود: توزیع پروازها باعث آرامش بیشتر در فرودگاه می‌شود و شاهد ایجاد تغییراتی در فرودگاه هستیم که می‌تواند در آسایش مسافران مثمرثمر باشد.

آخوندی از اضافه شدن سیستم جدید تسمه نقاله برای دریافت چمدان و بار مسافران خبر داد و گفت:‌ خوشبختانه در بازدید امروز بنده از ترمینال مسافری صف طولانی برای خروج و گذرنامه وجود نداشت که این حاصل تغییرات در فرودگاه است.

وی ادامه داد: ورود وسایل نقلیه شخصی و عمومی به فرودگاه تفکیک شده که این اقدام مثبت ارزیابی می‌شود.

وی یادآور شد: تردد مسافران از طریق فرودگاه امام فعال است و مسافران می‌توانند برای رفت و آمد به مترو دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه آنچه در توان داریم به کار می‌بریم تا برای مردم سفر ایمن و با آسایش برقرار شود گفت:‌ در تمام فرودگاه‌ها میزهای پاسخگویی به مسافران وجود دارد که به زبان‌های مختلف به مسافران پاسخ می‌دهند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از جهت ورود برای بخش تحویل بار در فرودگاه امام پیش از این دو ورودی داشتیم که صف طولانی ایجاد می‌کرد امسال به هفت ورودی افزایش پیدا کرده است و مردم کمتر در صف برای بازرسی چمدان‌ها خواهند ماند.

وی با اشاره به افتتاح ترمینال سلام فرودگاه امام گفت: امیدوارم ترمینال سلام در تابستان سال 97 به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به فراخوان طراحی ترمینال ایرانشهر فرودگاه امام اظهار داشت: فراخوان چند روز گذشته اعلام عمومی شد و قرار بر این است که ترمینال ایرانشهر با ظرفیت 25 میلیون نفر با طراحی مناسب ساخته شود که اجرای آن چهار تا پنج سال زمان می‌برد.

 

راه و شهرسازی فرودگاه فرودگاه امام مترو مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر