کد خبر: 602956 A

رئیس‌اتاق بازرگانی ایران:

شافعی‌گفت: ما باید برای اشتغال بخش کشاورزی از هم اکنون به فکر چاره باشیم.

به گزارش‌خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ در آخرین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در سال ۹۶ غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران از اشتغال به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه کشور نام برد.

وی افزود: در این شرایط سخت مهمترین موضوع اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی امنیتی کشور اشتغال است افزایش اشتغال مولد در بخش خصوصی واقعی می‌تواند منشا اثرات مفیدی باشد ایجاد اشتغال مولد باعث افزایش درآمد ملی رشد اقتصادی پایدار کاهش نابرابری اجتماعی و برطرف شدن بسیاری از معضلات اجتماعی خواهد بود.

شافعی تصریح کرد: با اقدامات اورژانسی نمی‌توان اشتغال مولد ایجاد کرد و از شرایط فعلی خارج شد به طور مثال یکی از طرح‌هایی که دولت بودجه زیادی به آن اختصاص داده اشتغال در بخش روستایی است که این نگرانی وجود دارد که منابع این طرح اتلاف شوند.

رئیس اتاق بازرگانی‌ایران با اشاره به کاهش نزولات آسمانی گفت: ما باید برای اشتغال بخش کشاورزی از هم اکنون به فکر چاره باشیم. پشتیبانی از این بخش راهی برای جلوگیری از افزایش حاشیه نشینی شهرها است و این مساله موضوعی فراتر از اقتصاد است و باید به آن به چشم یک اولویت اساسی نگاه کنیم.  

وی در مورد نوسازی بافت‌های فرسوده گفت:‌ این حرکت درستی است و بایستی زودتر از اینها انجام می‌گرفت اما اگر می‌خواهیم صنعت ساختمان با کمک این طرح‌ها از رکود خارج کنیم باید بگذاریم بخش خصوصی آنها را اجرایی کند.

وی افزود:‌ امروز ۷۰ درصد اقتصاد کشور در اختیار کسانی است که چیزی جز ضرر برای اقتصاد نداشته است که لطمه آن را بخش خصوصی متحمل شده است.

 

 

اشتغال اقتصاد بخش کشاورزی حاشیه نشینی اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر