کد خبر: 601921 A

در 9 ماه اول سال 96 رقم خورد؛

بانک صادرات ایران طی ٩ ماه اول سال ٩٦ در استان چهار محال و بختیاری با اعطای ٢١٩٠ فقره تسهیلات بالغ بر ٤٥٣ میلیارد ریال نقش مهمی در عمل به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی داشته و در عین حال مانده تسهیلات اعطایی این بانک طی این مدت در سایر حوزه های اقتصادی استان، رتبه اول بازار تسهیلات را در بین سایر بانک‌ها برای آن رقم زده است.

به گزارش ایلنا، تسهیلات حمایتی این بانک در استان چهارمحال و بختیاری طی ٩ ماهه اول سال ٩٦ حکایت از عملکرد قابل توجهی در راستای عمل به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از تولید و اشتغال، رفاه و ازدواج جوانان دارد، به نحوی که در قالب این برنامه ها ٢١٩٠ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ٤٥٣ میلیارد ریال اعطا شده است. همزمان مانده تسهیلات اعطایی این بانک به بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی این استان در این مدت  با ٢٩١٠٧  فقره تسهیلات به ٥٩٤٢ میلیارد ریال رسیده که قریب به ٢٧ درصد سهم تسهیلات شبکه بانکی در استان را شامل شده و رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

بنابراین گزارش، مدیریت شعب بانک صادرات ایران طی ٩ ماه ابتدای سال جاری، با اعطای ١٥٩٢ فقره وام ازدواج و تهیه جهیزیه (بالغ بر ١٦٠ میلیارد ریال) کمک بزرگی به تسهیل امر ازدواج در استان چهارمحال و بختیاری کرده است.

همچنین در راستای حمایت از رونق تولید ١٩ فقره تسهیلات به ارزش ١١٣ میلیارد ریال به بنگاه‌های کوچک و متوسط در بخش های صنعتی و کشاورزی این استان پرداخت شده است.

طی ٩ ماه ابتدای سال ٩٦، خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان  چهارمحال و بختیاری از  ١٨٢  فقره تسهیلات ساخت و خرید مسکن بالغ بر ١١٥ میلیارد ریال برخوردار شده‌اند.

علاوه بر این، در راستای حمایت از مشاغل خانگی ١٧٧ نفر از معرفی‌شدگان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  از وام قرض‌الحسنه اشتغالزایی این مدیریت به ارزش ٣٢ میلیارد ریال استفاده کرده‌اند.

علاوه براین، تعداد ٩٠ فقره پرونده با اشتغالزایی ٣٦٠ نفر معرفی معرفی شده از نهاد های مختلف از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرنگی و ... در راستای ایجاد مشاغل خانگی به میزان ١٩ میلیارد ریال توسط بانک صادرات ایران در چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است.

 گفتنی است، در مدت مورد اشاره، ١٢٨ فقره تسهیلات به مبلغ ١٣ میلیارد ریال به حوادث غیر مترقبه و یک میلیارد ریال برای حمایت از ٢ زندانی نیازمند توسط بانک صادرات این استان تخصیص یافته است.

لازم به ذکراست، بانک صادرات ایران با داشتن مانده تسهیلات پرداختی ٥٩٤٢ میلیارد ریالی در استان چهارمحال و بختیاری تا پایان آذر ماه  ٩٦، موفق شد رتبه اول و سهم ٢٧ درصدی از بازار تسهیلات ( مصارف ) و رتبه دوم بازار  منابع استان را در بین سایر بانک های به خود اختصاص دهد.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اقتصاد مقاومتی چهار محال و بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر