کد خبر: 601667 A

هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به روحانی رئیس‌جمهور، با امهال بدهی تسهیلاتی کشاورزان خسارت دیده از زلزله سال ۱۳۹۱ منطقه ارسباران (شهرستان‌های ورزقان، اهر و هریس) در استان آذربایجان شرقی به مدت سه سال موافقت کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی دولت، هیأت وزیران در ادامه جلسه، در آستانه میلاد حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر، به بررسی گزارش معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از آخرین وضعیت آماری زنان در شاخص‌های مختلف و به تفکیک استان‌ها براساس آخرین سرشماری و آمار پرداخت.

با توجه به برنامه‌ها و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و توجه خاص به موضوع اشتغال زنان، آمار اخیر نشان‌دهنده رشد نرخ اشتغال زنان در سال‌های ۹۵ و ۹۶ می‌باشد.

در همین راستا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سطح دولت برای تحقق عدالت جنسیتی و رفع کاستی‌ها در حوزه‌هایی مانند تحصیل و کودکان بازمانده از تحصیل، ورزش و تأمین اجتماعی ارایه شد.

با توجه به دستور رئیس جمهور برای کسب ۳۰ درصد از تیم‌های مدیریتی دولت توسط زنان، گزارشی از انتخابات صورت گرفته از مهر ۹۶ تاکنون ارایه شد که نشان می‌دهد در این مدت ۷ معاون وزیر و بیش از ۴۶ مدیرکل جدید از بین بانوان مسئولیت یافته‌اند.

معاونت امور زنان و خانواده همچنین در گزارش خود به برخی اقدامات شاخص این معاونت در جهت بهبود وضعیت زنان در کشور اشاره کرد که از جمله این اقدامات می‌توان اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در سراسر کشور با همکاری استانداری‌ها و جامعه مدنی، آموزش استانداردسازی محصولات کشاورزی به زنان روستایی جهت دستیابی به بازار فروش، هماهنگی با سازمان بسیج مستضعفین و سازمان زندان‌ها در جهت حرفه‌آموزی و ایجاد اشتغال پایدار برای خانواده زندانیان در سطح کشور، حمایت از ۲۵ طرح سازمان‌های مردم نهاد در سطح کشور در حوزه های اقتصاد و معیشت، تحکیم بنیان خانواده، ارتقای سلامت، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعطای تسهیلات اعتباری خرد به ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار و بدسرپرست با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از طریق همکاری مشترک بین بانک و استانداری‌های سراسر کشور را نام برد.

 

استان آذربایجان شرقی دولت رئیس جمهور کشاورزان زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر