کد خبر: 600308 A

ورناصری:

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: برای تنظیم بازار شب عید عرضه گسترده گوشت قرمز گرم و منجمد، گوشت مرغ منجمد و تخم مرغ با نرخ های مصوب دولتی تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، حمید ورناصری با تاکید بر اینکه کمبودی در تامین محصولات پروتئینی شب عید و ایام نوروز نداریم اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه عرضه محصولاتی همچون گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ به شکل گسترده شروع شده و در سال ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با حذف بخشی از مرغ های تخم گذار کشور به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی با کمبود تخم مرغ مورد نیاز کشور مواجه شدیم، به همین علت در کنار بخش خصوصی واردات بخشی از تخم مرغ انجام شد.

ورناصری با بیان این که سازمان دامپزشکی کشور مجوز ۶۰ هزارتن واردات تخم مرغ را صادر کرده است، اظهار داشت: تاکنون حدود ۱۰ هزارتن تخم مرغ توسط این شرکت از کشور ترکیه خریداری و وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین روزانه حدود ۲۵۰ تن تخم مرغ در تهران عرضه می شود، تصریح کرد: واردات این شرکت در کنار واردات بخش خصوصی در روند نزولی قیمت این محصول در بازار تاثیر داشته است.

به گفته وی، هر شانه تخم مرغ با قیمت ۱۲۶ هزارریال برای مصرف کنندگان در شبکه های توزیع، سازمان میادین، فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف محلی سراسر کشور در حال عرضه است.

وی با تاکید بر اینکه واردات تخم مرغ تا زمان متعادل شدن بازار ادامه دارد، اضافه کرد: برنامه واردات تخم مرغ از کشورهای اوکراین و جمهوری آذربایجان در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره قیمت گوشت مرغ منجمد نیز گفت: گوشت مرغ منجمد بدون هیچ محدودیتی در فروشگاه های زنجیره ای، سازمان های میادین، مراکز مصرف عمده، سازمان ها و تعاونی های مصرف تمامی استان های سراسر کشور عرضه می شود.

به گفته وی، هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد به قیمت ۵۸ هزار ریال به فروشندگان عرضه می شود و با نرخ ۶۲ هزار ریال به دست مصرف کنندگان می رسد.

*گوشت قرمز مورد نیاز شب عید تامین است

ورناصری درباره واردات گوشت گوساله منجمد و گرم گوسفندی گفت: در ماه های گذشته شرکت پشتیبانی امور دام برای تنظیم بازار در کنار بخش خصوصی به واردات گوشت گوساله منجمد و گوسفندی گرم ادامه داده است و کمبودی برای تنظیم بازار شب عید و ایام نوروز نداریم.

وی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت گوساله منجمد ۲۳۰ هزار ریال برای مصرف کنندگان است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی ذخایر خوبی برای گوشت گوسفندی دارد، ادامه داد: محموله های گوشت گوسفندی گرم از کشورهای آسیای میانه و استرالیا در راه است و ما نگرانی برای بازار شب عید نداریم.

به گفته وی، هر کیلوگرم لاشه گوشت گوسفندی گرم با قیمت ۳۳۰ هزارریال برای مصرف کنندگان در مراکز مختلف توزیع میادین، فروشگاه های زنجیره ای و صنف بسته بندی گوشت عرضه می شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: متقاضیان می توانند برای دریافت گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود به ادارات کل این شرکت در استان ها مراجعه کنند.

 

تنظیم بازار شب عید گوشت گوشت قرمز مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر