کد خبر: 596683 A

با بهره‌برداری از فاز نخست انتقال نفت از کارخانه دورود ٢ به درود ۳،

رئیس منطقه عملیاتی خارگ از بهره‌برداری فاز نخست طرح انتقال نفت از کارخانه دورود ٢ به کارخانه دورود ٣ خبرداد و گفت: با اجرای این طرح، نفت تولیدی این میدان با کیفیت بالایی صادر می‌شود.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس رجب خانی، رئیس منطقه عملیاتی خارگ گفت: فاز نخست طرح انتقال نفت از کارخانه دورود ٢ به کارخانه دورود ٣ با ظرفیت ٦٥ هزار بشکه در روز و به منظور بهبود فرآورش نفت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها در میدان دورود وارد مرحله اجرایی شده است.

وی افزود: با نصب پمپ جدید نفت در فاز نخست این طرح، پس از تفکیک گاز، نفت از کارخانه دورود ٢ به کارخانه دورود ٣ منتقل شده و عملیات نمکزدایی و کیفی‌سازی نفت تولیدی انجام می‌شود.

بنابراین گزارش، در فاز دوم این طرح که سال آینده اجرایی می‌شود، انتقال نفت از چاه‌های فشار بالا انجام خواهد شد؛ به این طریق که نفت چاه‌های فشار بالا پس از یک مرحله تفکیک گاز در کارخانه دورود ٢ بدون پمپ و به طور مستقیم به کارخانه دورود ٣ ارسال می‌شود.

میدان نفتی دورود در جزیره خارگ و در شمال‌غربی خلیج فارس واقع شده‌ است. این میدان نفتی در منطقه‌ای با گستره تقریبی ۵ کیلومتر مربع در ۲۵ کیلومتر مربع، در حوزه‌ جزیره خارگ و شمال‌غربی خلیج فارس واقع شده و یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های نفتی ایران به‌شمار می‌رود.

 

 

ایران خلیج فارس شرکت ملی نفت ایران گاز نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر