کد خبر: 594730 A

سرپرست مدیریت پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی:

سرپرست مدیریت پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: ذخیره‌سازی پروپان این پالایشگاه از اواخر دی ماه شروع شده و به‌زودی ذخیره‌سازی بوتان نیز انجام خواهد شد.

حسن اسعدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با بیان اینکه حضور نیروهای مجتمع گاز پارس جنوبی در مراحل پیش‌راه‌ندازی و راه‌اندازی در فازهای 17 و 18 باعث شده، تنگناها و چالش‌های عملیاتی شناسایی و در حین انجام پروژه بخش عمده‌ای از این موارد رفع شود، اظهار داشت:  با اقدامات مناسبی که در تعمیرات اساسی سال جاری صورت گرفته تولید گاز و سایر محصولات پالایشگاه هفتم افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: این پالایشگاه در نرخ تولید پروپان و بوتان نیز هم به لحاظ کمی و هم از نظر کیفی دارای شرایط خوبی خواهد بود که با اتمام کارهای باقی‌مانده در پروژه، پالایشگاه هفتم به آن دست خواهد یافت.

سرپرست مدیریت پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: ذخیره‌سازی پروپان این پالایشگاه از اواخر دی ماه شروع شده و به‌زودی ذخیره‌سازی بوتان نیز انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در دو ماه آینده فرآیند ذخیره‌سازی این دو محصول نیز تکمیل می‌شود.

گفتنی است؛ برای اولین‌بار پمپ‌های صادرات پروپان و بوتان ساخت داخل در فازهای 17 و 18 نصب، تست و راه‌اندازی اولیه پمپ های مخزن پروپان انجام شده و بزودی تست نهایی هم انجام خواهد شد.

این پمپ‌ها دارای تکنولوژی بسیار بالایی هستند. با این اقدام در آینده نزدیک کشور برای تأمین این تجهیز مهم از خارج مرزها بی‌نیاز خواهد شد.

بر پایه این گزارش؛ هم‌اکنون تولید گاز در فاز 17 حدود 10 درصد و در فاز 18 حدود 5 درصد بالاتر از میزان طراحی است که باعث شده مجموع تولید گاز شیرین پالایشگاه هفتم از 50 میلیون متر مکعب مطابق طراحی به 54 میلیون متر مکعب در روز افزایش یابد.

 

 

پارس جنوبی دی ماه گاز پالایشگاه تولید گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر