کد خبر: 584663 A

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی یک سال و نیم اخیر اطلاعات تلفن خانگی و عمومی وضعیت اپراتورهای تلفن همراه از نظر کیفیت، سرویس، مکالمه و سیگنال، خدمات اینترنت و اطلاعات صداوسیما بررسی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نشست ایجاد بستر خدمات اینترنت پرسرعت در روستاهای کشور گفت: حدود دو سال گذشته کمبود اطلاعات و نبود اطلاعات از وضعیت ارتباطی در روستاها باعث ایجاد مشکلاتی شد که با تعریف یک پیمانکار و پروژه‌ای کل ۶۴ هزار روستا برای جمع آوری اطلاعات پایش شد.

وی افزود: طی یک سال و نیم اخیر اطلاعات تلفن خانگی و عمومی وضعیت اپراتورهای تلفن همراه از نظر کیفیت، سرویس، مکالمه و سیگنال، خدمات اینترنت و اطلاعات صداوسیما بررسی شد.

فلاح جوشقانی درباره وضعیت ارتباطات روستاها خاطرنشان کرد: هر روستایی که سه شاخص ارتباطی را دارد به رنگ سبز، دارا بودن دو شاخص به رنگ زرد و اگر یک شاخص داشته باشد به رنگ نارنجی و در صورتی که هیچ کدام از این سه شاخص را نداشته باشد به رنگ قرمز خواهد بود که در حال حاضر ۳۴ درصد از روستاهای کشور تمامی شاخص‌های ارتباطی را دارند.

۵۱ درصد دو شاخص را دارند و ۱۰ درصد یک شاخص و سه درصد از روستاهای کشور هیچ شاخص ارتباطی‌ای ندارند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه شهرستان کرج در منطقه بالاطالقان دارای وضعیت ارتباطی مناسبی است، گفت: ۸۱ درصد از روستاهای این منطقه دارای وضعیت ارتباطی خوب به رنگ زرد و ۱۸ درصد نارنجی هستند.

 

 

اینترنت تلفن همراه شاخص وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صداوسیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر