کد خبر: 583311 A

کرباسیان:

وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با رئیس و اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش معنادار بکارگیری مدیران زن در این وزارتخانه این رویه را یک باور عمومی توصیف کرد و گفت: تجربه های قبلی من در مسولیت های مختلفی که داشته ام این باور را برایم ایجاد کرده که هرگاه به زنان مسولیتی واگذار شده نتیجه موفقیت آمیزی در پی داشته است.

به گزارش ایلنا؛ وزیر اقتصاد گفت: خوشبختانه اکنون ایجاد فرصت برای زنان در مناصب مدیریتی به یک باور عمیق در این وزارتخانه تبدیل شده و هم در ستاد و هم سازمان ها و مجموعه های تابعه شاهد حضور رو به رشد زنان در مناصب مدیریتی هستیم.

کرباسیان در ادامه گفت: ما برای اولین بار در تاریخ شکل گیری وزارتخانه از  مدیران زن در سطح مدیرکلی استان و همچنین ریاست پژوهشکده وزارتخانه استفاده کردیم .

 کرباسیان در همچنین افزود: آنچه مسلم است باید برای جبران کاستی هایی که در گذشته وجود داشته اکنون با نگاه ویژه و وسیع تری به موضوع عدالت جنسیتی در مدیریت کشور بپردازیم و صرفا به انتصاب چند مدیر خانم و یا صدور دستورالعمل اکتفا نکنیم.

وزیر اقتصاد همچنین به اهمیت فعال تر شدن نهادهای مدنی در این حوزه اشاره کرد و گفت: برای سرعت بخشیدن به این موضوع نیازمند آن هستیم که در کنار همکاری های بین قوه ای و به ویژه دولت و مجلس، به تقویت ، توسعه و توانمندسازی تشکل های زنان در بخش غیر دولتی توجه کنیم. این تشکل ها ضمن آنکه میتوانند ناظر خوبی بر عملکرد همه ما باشند در فرهنگ سازی و تغییر نگرش جامعه نسبت به حضور پررنگ تر زنان در عرصه های مدیریتی حوزه های مختلف تاثیر بسزایی خواهند داشت.

در ادامه جلسه همچنین وزیر اقتصاد با تمرکز بر بحث بودجه و الزامات آن در خصوص آخرین وضعیت اقتصادی کشور با اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداخت و نمایندگان زن مجلس نیز دیدگاه ها، پیشنهاد ها و انتقادهای خود را به وی منتقل کردند.

 

امور اقتصادی و دارایی زنان فرهنگ سازی مجلس شورای اسلامی وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر