کد خبر: 578434 A

عملیات بارگیری سکوی فاز ۱۴A با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران صنعت نفت در شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با موفقیت انجام شد .

به گزارش ایلنا به نقل از ایدرو نیوز ، منصورمعظمی رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به بارگیری سکوی فاز ۲۵۰۰ تنی فاز ۱۴و کاملا ایرانی بودن پروژه که با همت مهندسان و متخصصین ایرانی به ثمر نشسته است گفت : طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی یکی از ایرانی ترین فازهای پارس جنوبی است که با توان داخلی و متکی به دانش فنی ایرانی ساخته شده است.

عملیات توسعه فاز ١۴ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ۵۶ میلیون و ۶٠٠ هزار مترمکعب گاز ترش و ٧۵ هزار بشکه میعانات گازی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال اجراست.

تولید سالانه بیش از یک میلیون تن گاز مایع، یک میلیون تن اتان مصرفی واحدهای پتروشیمی و تولید روزانه ۴٠٠ تن گوگرد از دیگر تولیدات این فاز خواهد بود.

اجرای پروژه این فاز را کنسرسیومی متشکل از هشت شرکت به رهبری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) عهده دار است. اعتبار اجرای این قرارداد ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار است و پیش بینی می شود تا پایان عملیات اجرایی حدود ۵۰۰ میلیون دلار اضافه شود.

ایران پارس جنوبی صنعت نفت کشتی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر