کد خبر: 567826 A

روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور به اظهارات یک نماینده مجلس پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، متن پاسخ روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی به اظهارات حاجی دلیگانی به شرح زیر است:

متاسفانه در روزهای گذشته یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بدون هیچ استناد روشنی در خصوص استخدام­های صورت گرفته در دولت اظهارات خلاف واقعی را بیان کردند. از آنجا که مباحث مربوط به استخدام در دولت یکی از موضوعات مهمی است که افکار عمومی همواره نسبت به آن حساسیت ویژه‌ای دارد و خلاف‌گویی و انتشار موارد نادرست در این باره موجب بی‌اعتمادی مردم به اصل نظام خواهد شد. لذا شایسته است همه رسانه‌ها در انتشار اخبار مرتبط با آن قبلا صحت و درستی آن را مورد سنجش قرار دهند.

با این حال در خصوص این اظهارات برخی نکات جهت تنویر افکار عمومی بیان می­شود:

  • ۱-در دولت یازدهم و دوازدهم تلاش شده است که در صدور مجوزهای استخدامی دستگاه­های اجرایی با در نظر گرفتن اسناد بالادستی، شرایط نظام اداری کشور و دستگاه­های اجرایی و وضعیت بودجه­ای دولت، تامین نیروی انسانی دستگاه­ها و مناطق جغرافیایی که نیاز بیشتری به نیروی انسانی جدید دارند در اولویت قرار گیرد. در این راستا بر اساس مصوبه شورای عالی اداری دستگاه­های اجرایی نسبت به تدوین سند برنامه نیروی انسانی خود اقدام و به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه نموده­اند و صدور مجوزهای استخدامی پس از بررسی سند مذکور صورت می پذیرد. علاوه بر این، تامین نیروی انسانی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در اولویت مجوزهای صادره بوده است.
  • ۲-بر خلاف اظهارات نماینده محترم مبنی بر عدم توجه به شایستگی­ها در استخدام­ها، به اطلاع می­رساند دستورالعمل مربوط به آزمون های استخدامی در سال ۱۳۹۳ بازنگری شده و بر اساس ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری مبنای استخدام پیمانی در دولت، شرکت و قبولی در آزمون­های استخدامی می­باشد. به گونه­ای که در طول دوره دولت یازدهم کلیه استخدام­ها از طریق برگزاری آزمون انجام شده است.
  • ۳-اگر چه در برخی از آزمون­هایی که از محل مصوباتی نظیر طرح مهرآفرین، مصوبات مربوط به استخدام­های موردی که برخی از آنها با مصوبه مجلس محترم نیز صورت گرفته است، برخی از نیروهای شاغل در دستگاه­ها تبدیل وضع یافته­اند، لیکن این دولت همواره مخالف استفاده از چنین ساز وکارهایی بوده و از زمان شروع به کار خود هیچ گونه مصوبه­ای، لایحه­ای یا دستورالعملی برای چنین استخدام­هایی صادر نکرده است و هیچ­گونه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی جز از طریق قبولی در آزمون استخدامی صورت نگرفته است.
  • ۴-در آزمون­های استخدامی برگزار شده، همواره تلاش بر این بوده و خواهد بود که بر اساس قوانین و مقررات مربوطه عدالت برای کلیه داوطلبان رعایت شود. از این رو ایجاد هر گونه شائبه در ذهن داوطلبان در خصوص مشخص بودن افراد پذیرفته شده در آزمون های استخدامی سخن و عمل نادرستی است. کما اینکه بررسی مشخصات پذیرفته­شدگان و فرایند استخدامی آنها در سال­های اخیر می­تواند ناصحیح بودن ادعای عدم رعایت عدالت استخدامی را نشان دهد و این سازمان آمادگی دارد مواردی که نماینده محترم مدعی استخدام خارج از ضوابط آن هستند را به صورت مصداقی بررسی و نتیجه را جهت استحضار مجلس شورای اسلامی اعلام نماید
بودجه دولت روابط عمومی سازمان قوانین و مقررات افکار عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر