کد خبر: 561870 A

معاون دیسپاچینگ و بهره برداری توزیع برق اهواز گفت: با وجود رخداد دیروز اهواز که شباهت به وقوع ریزگردهای سال گذشته داشت، شبکه های برق این شهر پایداری خود را حفظ کرده است.

به گزارش ایلنا، روز گذشته وزش باد شدید در اهواز، منجر به برخواستن گرد و خاکی غلیظ شد که تمام اهواز و مناطق اطراف آن را در برگرفت و پس از آن بارش باران در این مناطق آغاز شد.

به گفته "سعید آقایی" وزش باد شدید روز گذشته باعث برخواستن گرد و خاک و افزایش ذرات ریز معلق در هوا به 66 برابر حدمجاز( استاندارد 9 هزار و 991 میکروگرم بر متر مکعب است) شد که این میزان برابر با میزان ذرات ریز معلق هوا در بهمن سال گذشته بود.

وی ادامه داد: بررسی آمارهای دیسپاچینگ نشانگر آن است که با وجود وزش باد شدید و وقوع گرد و غبار و پیش از بارش باران، تنها چند مورد فالت گذرا (خاموشی کوتاه مدت) در شبکه رخ داد که این خاموشی ها به دلیل برخورد شاخ و برگ درختان نزدیک به شبکه توزیع بود.

آقایی تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته گروه های عملیاتی در مناطق مذکور بلافاصله اقدام به شاخه زنی نمودند که منجر به وصل برق در همان دقایق اول شد.

به گفته این مقام مسئول، در زمان بارش باران نیز با وجود آنکه بیم آن می رفت وضعیت سال گذشته رخ دهد، به دلایل اقداماتی پیشگیرانه ای که انجام شده بود، از بروز دوباره آن جلوگیری شد.

آقایی ادامه داد: تنها در دو نقطه به دلیل آن که خطوط برق در مناطق بیابانی قرار داشت و رسیدن گروه های عملیاتی به مناطق مذکور و تشخیص محل دقیق در شبکه زمانبر بود، خاموشی ها اندکی به طول انجامید.

وی با بیان این که پس از بروز پدیده ریزگردها و خاموشی های برق اهواز در بهمن ماه سال گذشته، این شرکت اقداماتی را به منظور پیشگیری از وقوع دوباره رخدادهای سال گذشته در دست انجام قرار داد، اضافه کرد: درهمین خصوص تاکنون 165 دستگاه کلید گازی، 198 ست کلید جداساز و یکهزار و 986 اسپیسرنصب شده است.

معاون دیسپاچینگ و بهره‌برداری توزیع برق اهوازخاطرنشان ساخت: همچنین تاکنون بیش از 7 هزار اصله درخت متداخل در شبکه فشار ضعیف و بیش از 2 هزار اصله درخت متداخل در شبکه فشار متوسط هرس(شاخه زنی) شده است.

آقایی با اشاره به این که تاکنون بیش از 5هزار و 600 مقره معیوب و قدیمی که متناسب با شرایط اقلیمی پیشین خوزستان و اهواز نصب شده بود، تعویض و مقره های جدید با طول خزشی بیشتر(بیشتر بودن فاصله بین پره های مقره به منظور جلوگیری از بروز اتصال کوتاه )تعویض شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تاکنون یک هزار و 659 کیلومتر شبکه توزیع اهواز و مناطق تحت پوشش این شرکت با خودوها و دستگاه های مقره شویی مورد شست و شو قرار گرفته است.

برپایه این گزارش، وقوع طوفان و بروز پدیده گرد و خاک  در بهمن ماه سال گذشته، شبکه برق 11 شهرستان خوزستان را تحت تاثیر خود قرار داد.

 

 

بارش باران برق پوشش اهواز برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر