کد خبر: 561869 A

از ابتدای سال آبی جاری گزارش شد؛

حجم آب های ورودی به سدهای تهران بر اساس آخرین اطلاعات شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی تا 24 آبان‌ماه جاری، بیش از 80 میلیون مترمکعب بوده است.

به‌گزارش ایلنا، براساس آخرین اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی تا 24 آبانماه جاری، حجم آب های ورودی به سدهای تهران 84 میلیون متر مکعب بوده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 14 درصد افزایش داشته است.

حجم آب ورودی به سدهای تهران از ابتدای مهرماه 95 تا 24 آبان‌ماه سال گذشته 74 میلیون مترمکعب ثبت شده است.

بنابراین گزارش، در مدت زمان ذکر شده،‌ میزان حجم ورودی آب به سدهای ماملو و لتیان برابر 27، لار 22،‌کرج 20، و طالقان 15 میلیون مترمکعب بوده است.

همچنین میزان خروجی آب از سدهای تهران از ابتدای سال آبی تا 24 آبانماه جاری برابر 222 میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 213 میلیون متر مکعب، 4 درصد افزایش داشته است.

هم اکنون درصد پر بودن مخازن سدهای ماملو 75، کرج 70،‌طالقان 64، لتیان 60 و لار 7 درصد است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب سد ماملو 10 درصد و سد لار 9 درصد افزایش داشته اند.

سدهای لتیان 8 درصد و کرج یک درصد کاهش داشته و در سد طالقان تغییری حاصل نشده است.

در مجموع حجم مخازن سدهای 5 گانه تهران تا این زمان 693 میلیون متر مکعب است که نشان ازآن دارد که 37 درصد حجم مخازن سدهای تهران پر است.

در این گزارش آمده است، میزان پر بودن حجم مخازن سدهای تهران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 3 درصد افزایش همراه بوده است.

 

ایران تهران سدهای ورودی حجم آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر