کد خبر: 561668 A

به دنبال برگزاری جلسه مشترک میان وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات و جهاد کشاورزی در هفته گذشته در خصوص بهره‌گیری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه کشاورزی، جلسه شورای هماهنگی با حضور نمایندگان این دو وزارتخانه، برگزار شد.

به گزارش ایلنا، پیرو جلسه مشترک وزرای کشاورزی و ارتباطات در روز بیست و یکم آبان ماه و دیدگاه دو طرف مبنی بر تهیه سند اقدام مشترک بین دو وزارتخانه ظرف مدت ۴۵ روز، با هدف بهره برداری از فناوریهای نوین ارتباطات و اطلاعات در تحقق کشاورزی هوشمند در همه مراحل کاشت، داشت، برداشت تا شبکه توزیع، امروز اولین نشست کمیته مشترک در محل موسسه تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت کشاورزی برگزار  شد.

در این جلسه ابتدا توضیحاتی در خصوص وضعیت جاری فناوری اطلاعات در وزارت جهاد کشاورزی توسط نمایندگان دستگاه های مختلف ارائه شده  و سپس فرصت‌های ایجاد شده توسط فناوری اطلاعات در این حوزه تبیین شد.  همچنین مقررشد با توجه به محدودیت زمان، کارگروهایی با حضور نمایندگان هر دو وزارتخانه تشکیل شود.

در این کمیته بعد از نظر کارشناسان تصمیم بر آن شد تا وظایف محوله در چهار زیرکمیته با هدف بررسی عمق نفوذ ict و اینترنت اشیاء در صنعت کشاورزی کشورهای پیشرو،  بررسی خدمات فناور محور (از جمله سنجش از دور و سنسورینگ) در حوزه کشاورزی، بررسی فناوری های نوین در حوزه آبیاری و خاک و ترویج و آموزش به صورت فشرده دنبال شود. فعالیت زیرکمیته های فوق منجر به احصاء کامل نیازهای بخش کشاورزی و به کارگیری ظرفیتهای ICT کشور جهت افزایش بهره وری بخش و بزرگتر کردن اقتصاد آن،  می شود.

لازم به ذکر است؛ نشست بعدی طی هفته آتی در استان البرز به میزبانی وزارت جهاد کشاورزی برگزار می‌شود تا موارد مذکور به صورت متمرکز بررسی و جمع بندی شوند.

کشاورزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت جهاد كشاورزی کشاورزی هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر