کد خبر: 555996 A

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد:

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ضرورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تسریع در فرآیند تجاری‌سازی جویشگر بومی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمد خوانساری درباره پیشرفت طرح جویشگر بومی گفت: در طرح جویشگر بومی به دنبال تسریع در فرآیند تجاری‌سازی حوزه این جویشگر هستیم. فرآیند ایجاد فناوری، ایجاد داده‌های محک و توسعه پردازش مورد نیاز زبان فارسی به میزان بسیار خوبی در جویشگر بومی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پذیرش این جویشگر در جامعه باید بیشتر کار شود، اظهار داشت: در این حوزه نیاز به آگاهی مدارس داریم و همچنین جویشگر خاص کودک و نوجوان را باید به عنوان زنجیره فعالیت در حوزه توسعه خدمات کودک و نوجوان در فضای مجازی، داشته باشیم.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: البته فعالان بازار کودک و نوجوان در حال حاضر از همین جویشگر استفاده می‌کنند؛ اما نیاز داریم با تسریع در این حوزه، کیفیت کار را نیز افزایش دهیم.

خوانساری بر تغییر در روش اجرای جویشگر بومی تاکید و تصریح کرد: ضرورت دارد که بخش خصوصی در جویشگر بومی سرمایه‌گذاری قابل برگشت انجام دهد. البته فضای بازارسازی این کار از طرف دولت، وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی با تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، به وجود می‌آید مانند فعالیت‌های مشابه که در کشورهای کره جنوبی، چین و روسیه انجام شده است. 

ارتباطات و فناوری اطلاعات بخش خصوصی چین سرمایه گذاری بخش خصوصی کودک و نوجوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر