کد خبر: 555848 A

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید مدیران ارشد سازمان بازرسی کل کشور از آزادراه همت-کرج این پروژه را از پروژه های اولویت دار کشور عنوان کرد که بیش از 77 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،خیراله خادمی در حاشیه این بازدید آزادراه همت-کرج را به عنوان یکی از راه های منتهی به پایتخت بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این آزادراه تکمیل کننده کریدور بین المللی شرق به غرب کشور است که با بهره برداری کامل از آن علاوه بر کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی شاهد کاهش بار ترافیکی درون شهری کرج با اتصال محور جدید به محور چالوس و کلاک و تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان های شمالی و تهران خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه به طول حدود 15 کیلومتر از انتهای منطقه 22 شهرداری تهران آغاز و با عبور از منطقه گرمدره و کلاک کرج در محدوده منطقه حصار به جاده چالوس متصل می شود.

وی اجرای این پروژه را در قالب 3 قطعه بیان کرد و در شرح این قطعه ها گفت: قطعه اول به طول 5 کیلومتر هم اکنون زیر عبور قرار دارد و قطعه 2 به طول حدود 5 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 92 درصدی در حال اجرا است.

خادمی ادامه داد: قطعه 3 این پروژه نیز به طول 5/4 کیلومتر با پیشرفت حدود 58 درصدی در دست احداث است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با تاکید بر اولویت تکمیل کریدورهای بین المللی در کشور، احداث این آزادراه را در همین راستا دانست و سال آینده در ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل را سال توسعه و شکوفایی آزادراهها اعلام کرد که شاهد بهره برداری از آزادراههای مختلف و تکمیل کریدورهای بین المللی آزادراهی در کشور خواهیم بود.

 

جاده روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بازرسی کل کشور وزیر راه و شهرسازی کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر