کد خبر: 555779 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه صندوق مکانیزه فروش در صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمود شکری درباره عمکلرد کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ارایه لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، لایحه مذکور در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت. در سال گذشته کلیات این لایحه در کمیسیون اقتصادی مصوب شده بود.

وی افزود: با توجه به اهمیت لایحه صندوق مکانیزه‌ فروش و جایگاه آن در ارتباط با قانون نظام جامع مالیاتی و نیز اجرای صحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده، بررسی این لایحه به عنوان یکی از اولویت‌های کمیسیون اقتصادی از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از برگزاری جلسات مستمر کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نمایندگان ذیربط، جمع‌بندی‌های نهایی درباره لایحه صندوق های مکانیزه فروش انجام و در صحن کمیسیون اقتصادی جزئیات لایحه مذکور بعد از بررسی‌های کارشناسی مصوب شد.

شکری تصریح کرد: لایحه صندوق‌های مکانیزه فروش بزودی به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود و امیدواریم قبل از بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ این لایحه در صحن مجلس به سرانجام برسد.

رییس کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تصویب لایحه صندوق‌های مکانیزه فروش به رصد گردش وجوه ناشی از فروش کالا و خدمات کمک می‌کند.

 

صحن علنی مجلس کمیسیون اقتصادی لایحه لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر