کد خبر: 554313 A

یک مقام مسئول در مجتمع گاز پارس جنوبی:

محمد رضایی بابایی گفت: هم‌اکنون در مجموع حدود 11 هزار نیرو در پالایشگاه‌های پارس جنوبی کار می‌کنند و در افق 1404 و پس از تکمیل تمام فازها، مجتمع گاز پارس جنوبی حدود 25 هزار نیروی انسانی خواهد داشت.

محمد رضایی بابایی؛ مدیر توسعه منابع انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، گفت:  فعالیت برای احداث پالایشگاه در پارس جنوبی در سال 1377 آغاز و از سال 1379 جذب نیروی انسانی برای این شرکت شروع شده است.

بابایی با بیان این مطلب گفت: جذب نیرو اولین‌بار برای فازهای یک، دو و سه انجام شد و در ادامه با توسعه فازها و پالایشگاه تعداد نیروها نیز افزایش یافت، تا جایی که در سال 1390 تعداد سمت‌های رسمی مجتمع به 4 هزار و 414 سمت رسید.

وی افزود: این ساختار تا سال 1394 تداوم داشت، که در این سال با تصمیم وزیر نفت حدود 400 سمت مجتمع حذف و سازمان مجتمع به 3 هزار و 750 نفر کاهش یافت و در حال حاضر حدود 80 تا 85 درصد این سازمان تکمیل است.

به گفته بابایی؛ به‌طور موازی در کنار این ساختار رسمی، سازمان پیمانکاری عظیمی در مجتمع نیز وجود دارد و حدود 8 هزار نیروی پیمانکاری، 650 نفر نیروی قرارداد مستقیم و تعداد محدودی نیروی قراردادهای مدت معین در پالایشگاه‌های پارس جنوبی مشغول به کار هستند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون در مجموع حدود 11 هزار نیرو در پالایشگاه‌های پارس جنوبی کار می‌کنند و در افق 1404 و پس از تکمیل تمام فازها، مجتمع گاز پارس جنوبی حدود 25 هزار نیروی انسانی خواهد داشت.

بابایی افزود: در کنار این برای دو پالایشگاه هشتم و دهم یعنی فازهای 19، 20 و 21 نیز که در حال تحویل و تحول هستند، سازمان جدید ابلاغ و تعداد 234 نفر نیروی رسمی برای هر پالایشگاه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: این سازمان در گذشته برای هر پالایشگاه حدود 450 نفر بوده که اکنون با توجه به تأکید بر برون‌سپاری فعالیت‌ها، به 234 نفر کاهش پیدا کرده است.

بابایی با بیان اینکه برون‌سپاری فعالیت‌های عملیاتی و خدماتی و ... روش جدیدی است که در هیچ‌ شرکتی در زیرمجموعه وزارت نفت انجام نشده است؛ گفت: برای اولین‌بار پارس جنوبی درگیر این موضوع شده و پس از نهایی شدن کل مجموعه‌های وزارت نفت از پارس جنوبی الگوبرداری خواهند کرد.

به گفته وی؛ در این کار فرآیندها تعریف و تعداد نیروهای مورد نیاز مشخص می‌شوند. همچنین هزینه‌ها برآورد خواهد شد تا این کار در نهایت باعث صرفه‌جویی و چابک‌سازی سازمان شود.

وی افزود: در همین راستا فعالیت‌های متعددی انجام و جلسات زیادی برگزار شده است و به‌زودی در شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت چارت آن نهایی می‌شود.

بابایی در خصوص جذب نیروی پیمانکاری برای فازهای جدید نیز گفت: جذب نیروی پیمانکاری برای فازهای جدید نیز متناسب با نیاز آن‌ها انجام می‌شود. در همین راستا در فازهای 15 و 16 این کار در حال پیگیری است و تاکنون حدود 224 نفر جذب و شروع به کار کرده‌اند و به‌زودی نیز حدود 100 نفر جذب خواهند شد.

وی در ادامه به جذب نیروی رسمی برای مجتمع اشاره کرد و گفت: این فرآیند توسط وزارت نفت انجام می‌شود. مجوز برای جذب یک‌هزار و 50 نفر از طریق آزمون سراسری صادر شده است و در این آزمون حدود 500 نفر نیرو جذب مجتمع خواهند شد.

به گفته وی؛ این آزمون در سال جاری برگزار و نیروها برای یک دوره آموزشی یک‌ساله در اختیار مجتمع قرار می‌گیرند.

مدیر توسعه منابع انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع توانمندسازی جوانان منطقه گفت: در دو سال اخیر توجه ویژه‌ای به آموزش نیروهای بومی توسط مجتمع شده و در رشته‌هایی مورد نیاز و تخصصی و فنی آموزش‌های فراوانی توسط پالایشگاه‌ انجام شده است.

وی افزود: در مرحله اول برای حدود 150 نفر آموزش‌های لازم انجام شده که حدود 40 نفر از همین افراد جذب مجتمع شدند.

بابایی گفت: در حال حاضر نیز با توجه به تأکید وزیر محترم نفت برای توانمندسازی نیروهای بومی، 200 نفر از جوانان منطقه شناسایی کردیم و تحت آموزش قرار گرفته‌‌اند و در جذب پالایشگاه‌های جدید از این افراد استفاده می‌کنیم.

ایران پارس جنوبی گاز نیروی انسانی وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر