خبرگزاری کار ایران

معاون وزیر نیرو در گفت‌وگو با ایلنا:

تا زمانی که مسئله نفوذ زباله حل نشود، سد هراز آبگیری نمی‌شود

asdasd
کد خبر : ۵۴۹۶۴۹

میدانی گفت: از دو سال پیش مشاورانی را جهت مطاله بکار گرفته ایم که آیا زباله ها کلا باید جمع آوری شود و یا از طریق اجرا و احداث برخی دیواره ها و آب بند نگذاریم شیرابه زباله تخلیه شود.

رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آب و فاضلاب در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره احداث سد هراز بر روی مخزن زباله و برنامه جلوگیری از نفوذ شیرابه به سد اظهار داشت: داخل مخزن سد یکی از مراکز انباشت زباله است اما ما هنوز سد را آبگیری نکرده ایم، از دو سال پیش مشاورانی را جهت مطاله بکار گرفته ایم که آیا زباله ها کلا باید جمع آوری شود و یا از طریق اجرا و احداث برخی دیواره ها و آب بند  نگذاریم شیرابه زباله تخلیه شود.

 وی تاکید کرد: تا زمانی که مسئله نفوذ زباله به مخزن سد حل نشود قطعا سد آبگیری نخواهد شد.

میدانی درباره اینکه آیا امکان احداث سد در مکانی دیگر امکان پذیر بود یا خیر، گفت: پیدا کردن ساختگاه کار آسانی نیست گاهی در یک منطقه فقط یک محل مناسب برای سد پیدا می کنیم، در مورد این پروژه هم  مطالعه صورت می گیرد و در این مسیر از کارشناسان و مشاوران بین المللی استفاده کنیم که بعد از آبگیری دچار مشکل نشویم.

وی خاطرنشان کرد: ما اکنون در حال مطالعه و مونیتورینگ پروژه هستیم  و از خاک و آب نمونه برداری می شود که ببینیم چه اثر کیفی دارد مطمئنا اگر کار به جمع بندی نرسد و ما اقدامات لازم را برای انتقال مرکز دفن زباله انجام ندهیم سد را آبگیری نمی کنیم و اگر آبگیری هم شود نمی گذاریم که مماس با مخزن زباله باشد.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه مشکل سد هراز مسئله ای نیست که قابل حل نباشد، یادآور شد: فعلا مشاوران داخلی روی پروژه کار می کنند و در آخر کار نتیجه  را به مشاور بین المللی ارائه می دهیم که صحه گذاری شود.

 

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز