کد خبر: 528462 A

رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد؛

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی؛ در مراحل نهایی قرار دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی که صبح امروز  در نخستین جشنواره پیشگیری از سوانح و حوادث که با حضور وزیر بهداشت، قائم مقام رئیس صدا و سیما، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و رئیس جمعیت هلال احمر برگزار شد، این مطلب را اعلام کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی از قرار گرفتن مدیریت ریسک در راس برنامه های نهاد ناظر خبر داد وگفت: صنعت بیمه سال ۹۵، ۱۱ هزار میلیارد تومان معادل ۳  میلیارد دلارخسارت تحقق یافته برای حوادث رانندگی پرداخت کرده است.

وی از آمادگی صنعت بیمه برای کمک به کاهش حوادث خبر داد و گفت: بسیاری از حوادث با اجرای صحیح مدیریت ریسک، قابل پیشگیری است.

همتی با اشاره به چندین حادثه ناگوار همراه با تلفات جانی و خسارات مالی در سال گذشته، افزود: تمامی این حوادث همگی ناشی از عدم مدیریت ریسک و خطای انسانی بود و امکان پیشگیری از آنها وجود داشت.

رئیس شورایعالی بیمه گفت: صنعت بیمه در هنگام بروز حوادث در دو بخش مدیریت ریسک و جبران خسارات مالی درگیر خواهد بود که متاسفانه در اکثر مواقع عدم رعایت نکات ایمنی وخصوصا دررانندگی تا ۷۵ درصد عامل انسانی به عنوان عامل اصلی اینگونه حوادث شناخته می شود.

تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی؛ در مراحل نهایی

رئیس کل بیمه مرکزی، برگزاری این جشنواره را گامی در حل معضل پیشگیری از حوادث در کشور دانست و گفت: ایران در میان ۱۰ کشور اول حادثه خیز دنیا قرار دارد و به همین دلیل پیشنهاد تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی را دادیم که در مراحل نهایی تصویب در مجلس قرار دارد.

وی ادامه داد: رفع مشکلات فعلی در مدیریت حوادث و سوانح نیازمند عزم ملی برای ایجاد هم افزایی میان ارگان های مرتبط و مسئول است.

همتی گفت: صنعت بیمه سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد تومان معادل ۳  میلیارد دلارخسارت تحقق یافته برای حوادث رانندگی داشته که خود نوعی سوخت ملی محسوب می شود؛ صنعت بیمه در این زمینه و در راستای تامین مالی بعدازحوادث به خوبی ایفای نقش کرده است.

وی افزود: در حال حاضر به خاطر بالا رفتن ایمنی برخی از وسایل نقلیه خصوصا اتومبیل هایی که مجهز به کیسه هوا هستن  تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی کاهش یافته اما تعداد مصدومین (۳۳۳هزار نفر در سال گذشته) افزایش داشته و این بار مالی و روانی زیادی به جامعه وارد میکند.

همتی با تاکید بر نقش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در فرهنگ سازی و آموزش گفت:۲۵ درصد کشته های حوادث رانندگی در داخل شهرهااتفاق افتاده و این نشانه عدم اموزش و فرهنگ صحیح رانندگی در میان مردم است

وی افزود: در ۶ سال گذشته صنعت بیمه از طریق عوارض وضع شده به بیمه شخص ثالث ۳۸ هزار میلیارد ریال به وزارت بهداشت و ۱۷ هزار میلیارد ریال به نیروی انتظامی جهت پیشگیری و درمان حوادث دیدگان رانندگی پرداخت کرده است.

 

درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس وزارت بهداشت وسایل نقلیه رئیس کل بیمه مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر