کد خبر: 525221 A

بانک اطلاعات الکترونیکی ویژه تولیدکنندگان در پنجره واحد تجارت فرامرزی آغاز بکار کرد.

به گزارش ایلنا، بانک اطلاعات الکترونیکی ویژه تولیدکنندگان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، در فضایی تعاملی، تسهیلات ویژه‌ای را در «سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص» ایجاد کرده است. این گام در راستای ارایه خدمات ویژه گمرکی به شرکت‌ها و واحدهای تولیدی برداشته شده است.

تولیدکنندگانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند با ورود به سامانه مورد نظر با معرفی نوع تولید و واحد تولیدی خود، مشخصات انبار کالای خود را ثبت کرده و از خدمات ویژه گمرک بهره مند شوند.

بر اساس این گزارش شرکت‌های تولیدی در همه ساعت‌های شبانه‌روز می‌توانند با ثبت‌نام و ورود به سامانه www.wms.ir پس از مراحل ثبت نام از چگونگی این تسهیلات آگاهی پیدا کنند.

آموزش ثبت‌نام در سامانه بانک اطلاعات الکترونیکی تولیدکنندگان

فرآیند ثبت‌نام شرکت‌های تولیدی از دو مرحله تشکیل شده که در مرحله نخست کل شرکت‌های تولیدی (از جمله شرکت‌های تولیدی داخل مناطق آزاد و ویژه و سایر تولیدی‌ها داخل سرزمین اصلی) نسبت به ثبت اطلاعات کلی اقدام کنند و در مرحله بعد که به‌زودی اطلاع رسانی خواهد شد نسبت به تکمیل اطلاعات محصولات تولیدی در سامانه اقدام کنند.

معافیت چهار درصد مالیات علی‌الحساب، تسهیل ورود کالا در مسیرهای سبز و امکان اظهار قبل از ورود، تسهیل انجام تشریفات گمرکی برای تولیدی‌های مستقر در مناطق آزاد و ویژه و تسهیل در جابجایی کالا با صدور پته خروجی از انبار تولیدی برای استعلام نیروهای انتظامی برخی از تسهیلاتی است که شرکت‌های تولیدی می‌توانند با ثبت نام در این سامانه از آن بهره‌مند شوند.

گمرک بانک اطلاعات الکترونیکی ویژه تولیدکنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر