کد خبر: 516534 A

مرکز فنی و حرفه ای خواهران در بندرعباس امروز جمعه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان هرمزگان و شهرستان راه اندازی شد.

به گزارش ایلنا، سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای هرمزگان در این مراسم گفت: مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران بندرعباس دارای ۹۲۰مترمربع زیر بنا و شامل کارگاه تولیدی پوشاک رشمون، کارگاه صدف سازی، کارگاه صنایع دستی و کارگاه فناوری و اطلاعات است.

اسما کریمی افزود: در این کارگاه‌ها انواع لباس فرم اداری، مانتوهای بیمارستانی، انواع لباس‌های یکبار مصرف، انواع کیف زنانه، چرم طبیعی و مصنوعی دست دوز، سفارش هدایای اداری، پکیج‌های چرم، ساخت تابلو با صدف و ساخت شکل‌های زینتی با صدف تهیه می‌شود که آموزش‌های آن برای بیماران خاص رایگان است.

وی بیان کرد: مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران بندرعباس از قبل در اختیار صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی بود که در سال گذشته از محل اعتبارات استانی و خرید بخشی از تجهیزات از محل اعتبارات سازمان با هفت کارگاه آموزشی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بازسازی و آماده بهره بردای شده است.

سرپرست اداره ک فنی و حرفه‌ای هرمزگان اظهارامیدواری کرد که با گسترش کار و افزایش متقاضیان در جهت آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و شغل تعداد کارگاه‌های آموزشی به ۱۵ رشته ارتقا یابد.

کریمی اضافه کرد: هدف از آموزش و اشتغال در واقع حمایت درمانی بیماران خاص و خانواده‌های آنان بوده و علاوه بر کسب درآمد، به علت تاثیرمثبت روانی ناشی از کار و فعالیت نیاز آن‌ها به داروهای تزریقی هم کاهش می‌یابد.

وی اظهارکرد: سیاست سازمان فنی و حرفه‌ای کشور طبق ماده ۲۷ واگذاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی است که این کارگاه تولیدی و تجهیزات آن هم با کمک بخش خصوصی و همکاری خیران برای بیماران خاص از جمله تالاسمی،‌ام اس، معلولان و زنان سرپرست خانوار تاسیس و راه اندازی شده است.

کریمی ادامه داد: امسال ۲۸۰ نفر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را آموزش دیده‌اند که از این تعداد ۱۵۰ نفر موفق به دریافت مدرک شده‌اند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند.

هرمزگان دارای ۱۱ مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای ثابت (دولتی) و ۱۵۷ آمــــوزشگاه آزاد (خصوصی) است.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی از روز پنجشنبه وارد قشم شد درمانگاه خلیج فارس افتتاح وکلنگ پلاژ بانوان به زمین زد.

فنی و حرفه ای قشم وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان وزیر تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر