کد خبر: 496714 A

براساس برنامه پیش بینی شده از سوی انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، قرار است در سال جاری هشت طرح سیمانی راه اندازی شود که در مجموع روزانه نزدیک به 32 هزار تن به تولید سیمان کشور می افزاید.

به گزارش ایلنا به نقل از شاتا، پروژه هایی که راه اندازی آنها در سال جاری پیش بینی شده در استان های البرز، بوشهر، ایلام، سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی، فارس و خوزستان واقع است .

برپایه اطلاعات انجمن یاد شده، راه اندازی آسیاب سیمان در کارخانه آبیک ( استان البرز) با ظرفیت روزانه هشت هزار و 500 تن که از تسهیلات بانک صادرات برخوردار شده، یکی از این هشت طرح است.

استان خوزستان دارای دو طرح عمران آریا و توسعه کارون به ترتیب با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 و سه هزار و چهار صد تن است که پیش بینی شده است امسال به بهره برداری برسند. این طرح ها از تسهیلات بانک های ملی و صادرات برخوردار شده اند.

براساس آمار موجود، در زمینه سیمان خاکستری استان تهران با 13 درصد بالاترین سهم را دارد و استان های اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب با 9.7 و 7.8 درصد در رتبه های بعدی جای دارند.

برابر اطلاعات انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، پروژه مند دشتی در استان بوشهر با ظرفیت روزانه سه هزار و 400 تن با بهره مندی از تسهیلات بانک ملی، دهلران در استان ایلام با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن از تسهیلات بانک ملت برخوردار شده اند.

میانگین رشد ظرفیت و تولید سیمان برپایه اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت در فاصله سال های 95- 1385 به ترتیب برابر با 4.6 و هشت درصد بوده، اما با وجود کاهش تولید سیمان در سالهای 95- 1393 ظرفیت تولید این صنعت همچنان در حال افزایش است .

پروژه تیس چابهار در استان سیستان وبلوچستان با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن با برخورداری از تسهیلات بانک سپه و مجد خواف در استان خراسان رضوی نیز با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن با بهره مندی از تسهیلات بانک ملی از دیگر برنامه های مورد پیش بینی است و طرح توسعه لارستان در استان فارس هم با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن از تسهیلات بانک صادرات برخوردار شد .

استان خوزستان رشد سیمان صنعت وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر