کد خبر: 495915 A

معاون وزیر نیرو در گفت‌وگو با ایلنا:

فلاحتیان گفت: خاموشی به ازای هر مشترک در ۲۴ ساعت را در طول ۴ سال آینده ۴۰ درصد کاهش خواهیم داد . در حال حاضر خاموشی ۲.۷ دقیقه در شبانه روز است، که به زیر ۲ دقیقه خواهد رسید

هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: ما در سال جاری و سال گذشته بالغ بر ۷۴۰۵ مگاوات نیروگاه جدید را وارد شبکه کردیم و امسال هم تا پایان سال۹۶،  ۴هزار نیروگاه جدید به شبکه سراسری متصل می‌کنیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه حدفاصل سال‌های ۹۲ تا انتهای ۹۶، ۱۱۵۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور افزوده شود، تصریح کرد: یکی از نکات بارز ایجاد ظرفیت جدید است که در سال جاری معادل سه برابر طول عمر صنعت برق نیروهای تجدیدپذیر را در سبد تولید برق کشور قرار خواهیم داد و  به این ترتیب۴۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر وارد مدار می شود.

فلاحتیان در ادامه با اشاره به کاهش تلفات برق خاطرنشان کرد:  در زمینه تلفات برق موفق شدیم و تلفات از ۱۵.۳ درصد در انتهای سال ۹۵ به ۱۰.۷ درصد رسید.

وی با اشاره به بومی سازی کنتورهای هوشمند بیان کرد: تا انتهای سال ۹۵، ۱۲۰ هزار کنتور هوشمند در شبکه به کار گرفته شد و امسال نیز بنا داریم که این عدد را به مرز ۴۰۰ هزار دستگاه برسانیم.

معاون وزیر نیرو کاهش خاموشی ها را از جمله هدف گذاری‌های مهم برنامه ششم و دولت دوازدهم برشمرد و افزود: بنا داریم که خاموشی به ازای هر مشترک در ۲۴ ساعت را در طول ۴ سال آینده  ۴۰ درصد کاهش دهیم یعنی در حال حاضر که ۲.۷ دقیقه در شبانه روز است، به زیر ۲ دقیقه برسد.

وی با افتخارآمیز خواندن مجموع شاخص های صنعت برق کشور اظهار داشت: در سال گذشته بنا بود ۱۸۰۰ نیروگاه وارد مدار کنیم که موفق شدیم ۲۱۹۹ مگاوات نیروگاه جدید وارد شبکه سراسری کنیم.

فلاحتیان همچنین بیان کرد: در بخش مسکن مهر نیز عملکرد خوبی داشته و توانسته ایم به عمده این واحدهای مسکونی برق برسانیم و بتدریج با تامین مالی از سوی دولت در سال ۹۶ اکثریت آنها برقدار می شوند.

انرژی برق شاخص طول عمر مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر