کد خبر: 468234 A

رییس اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر می‌خواهیم از فضای پسابرجام کمال استفاده را ببریم باید برای جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی، شفافیت پولی و مالی را به اقتصاد ایران وارد کنیم. بعد از آن ثبات در قوانین از مهم‌ترین مولفه‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به اهمیت برجام برای کشور گفت:  باید با رای دادن به کاندیدایی که به هر طریق ممکن سبب شد برجام برای کشور به ارمغان آید، از او تقدیر کنیم.

غلامحسین شافعی ادامه داد: ما باید با ایجاد محیط مناسب از فضای پسابرجام استفاده کنیم. در حال حاضر تنها استفاده‌ای که از برجام شده تقویت ارتباطات بین‌المللی در حوزه سیاسی و اقتصادی و بالا رفتن صادرات نفت است که این امر نشان می دهند هنوز از فرصت ها استفاده نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم از فضای پسابرجام کمال استفاده را ببریم باید برای جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی، شفافیت پولی و مالی را به اقتصاد ایران وارد کنیم. بعد از آن ثبات در قوانین از مهم‌ترین مولفه‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی است.

شافعی تصریح کرد: بنا بر پیش‌بینی تحلیل‌گران اقتصادی در سال 2025 مرزهای اقتصادی جهان در کشورهای چین و هند است و با توجه به موقعیت جغرافی کشور ما از همین الان باید خود را آماده استفاده از این فرصت کنیم که این امر نیازمند ارتباطات بین‌المللی و تقویت جایگاه کشور در عرصه جهانی است. 

وی در پایان تصریح کرد: تشکیل اتاق بازرگانی جاده ابریشم و عضویت 56 کشور جهان در آن نشان از بازیابی دوباره این جاده را دارد. این نیز یکی از فرصت‌هایی است که باید از آن کمال استفاده را ببریم.

اقتصاد ایران جهان سرمایه سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر