کد خبر: 467308 A

معاون وزیر اقتصاد در گفت‌وگو ایلنا:

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: با ارائه این صورتحساب سهام عدالت، سهامداران متوجه می‌شوند چه میزان از سهام آنها از محل سود سهام آزاد شده است و به آنها تعلق می گیرد.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد دغدغه آینده شغلی کارمندان تعاونی سهام عدالت اظهار داشت: آنها در 10 سال گذشته برای به ثمر رسیدن سها عدالت زحمت کشیدند و که اکنون که موضوع سهام عدالت به سرانجام رسیده است این افراد انتظار دارند از نظر امنیت شغلی مشکلی نداشته باشند.

 پوری حسینی افزود: قطعا این افراد در تشکل‌های جدید و در بخش‌های دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت و همان گونه که معاون اول رییس جمهور نیز تاکید کردند مسلما تدبیری برای این موضوع اندیشیده خواهد شد.

وی گفت: برای ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر صورتحساب سهام عدالت تهیه شده است و به آنان اعلام می‌شود چقدر سود به سهام آنان تعلق می گیرد و از ابتدای سال آینده و با برگزاری مجمع عمومی شرکت‌ها سود سهام عدالت به جای واریز به خزانه، میان مشمولان تقسیم می شود.

پوری حسینی اضافه کرد: با ارائه این صورتحساب سهام عدالت، سهامداران متوجه می‌شوند چه میزان از سهام آنها از محل سود سهام آزاد شده است و به آنها تعلق می گیرد.

به گزارش ایلنا اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در مراسم رونمایی از سامانه سهام عدالت  گفت: دولت به تشکل‌هایی همچون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت که می‌توانند کانون توسعه در مناطق خود باشند، کمک خواهد کرد.

جهانگیری با بیان این که یکی از سیاست‌های قطعی که در اصل ۴۴ قانون اساسی اعلام شده، حمایت و توسعه بخش تعاون است، افزود: این بخش متکی به مردم است بنابراین سیاست های نظام و دولت این است که به این بخش توجه داشته باشد.

اقتصاد دولت رییس جمهور سهام عدالت معاون اول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر