کد خبر: 449936 A

استاندار سیستان و بلوچستان از آمادگی این استان برای تامین گوشت مورد نیاز بازار کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی اوسط هاشمی چهارشنبه شب در دیدار مدیر عامل پشتیبانی امور دام و معاون سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: جهاد کشاورزی سقف مورد نیاز تامین گوشت بازار را مشخص کند تا با رعایت اصول بهداشتی از طریق این استان تامین شود.

وی گفت: برای رسیدن به زبان واحد در نوع تعاملات و روابط تجاری استان ها با کشورهای همسایه افغانستان و پاکستان ضرورت دارد با محوریت وزارت امورخارجه برنامه ریزی شود.

هاشمی اضافه کرد : این برنامه ریزی سبب جلوگیری از آسیب به منافع اقتصادی استان هایی مانند سیستان و بلوچستان با داشتن مرزهای مشترک و گسترده با این 2 کشور می شود.

وی با بیان اینکه رویکرد سازمان دامپزشکی به این استان باید ملی باشد زیرا دغدغه را با انسداد نمی توان رفع کرد، افزود: با تامین زیرساخت های دامپزشکی در مرزهای مشترک سیستان و بلوچستان با پاکستان با مشارکت بخش خصوصی، آمادگی داریم گوشت مورد نیاز بازار مصرف کشور را تامین کنیم ضمن اینکه جمعیت زیادی از این طریق ارتزاق می کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اجازه ندهید منافع استان متضرر شود، اظهار داشت: علاوه بر سخت گیری در جلوگیری از ورود دام بی کیفیت، باید فرصت سازی کرد تا منافع مصرف کننده ضایع نشود.

هاشمی افزود: برای دستیابی به ثبات و جلوگیری از ایجاد شوک در بازار، نیاز است وزارت جهاد کشاورزی نشست 2 جانبه ای برای تامین کالاهای مورد نیاز از کشورهای همسایه در راستای منافع دو طرف داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه به روابط تجاری پایدار با همسایگان می اندیشیم، اظهار داشت: در این صورت ضمن تامین حقوق دولت و کمک به امنیت منطقه، راه بر قاچاق کالا بسته و سلامت کالا تضمین می شود.

 

افغانستان دولت سیستان و بلوچستان گوشت استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر