کد خبر: 449916 A

ایلنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شرایط بعد از برجام بهبود یافته است، گفت: در حال حاضر فعالیت‌های این حوزه توسعه یافته که انعقاد قراردادهای متعدد از جمله آن‌ها است.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی در حاشیه شورای اداری با اشاره به تصمیمی که در سفر رئیس جمهور به زنجان گرفته شده است، اظهار کرد: بر اساس این تصمیم قرار بود، صنایعی که در ارتباط برق، الکترونیک، مخابرات هستند، در استان زنجان مستقر شود، اظهار کرد: بخشی از تصمیم‌گیری هم در مورد آی‌تی بود، که در این راستا قرار شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت مسؤولیت پیگیری را با همکاری استاندار داشته است.

وی با بیان اینکه بخشی از مسؤولیت که مربوط به آی‌تی است، توسط وزارت ارتباطات و فناوری باشد، انجام می‌شود، اضافه کرد: ولی کار و طراحی اصلی باید توسط وزارت معدن، صنعت و تجارت انجام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در امریکا چیزی جدیدی تصویب نشده است، اضافه کرد: از 20 سال گذشته تحریم‌هایی به صورت قانون بر ضد ایران و لیبی اعمال شده که به صورت مرتب تمدید می‌شده که در حال حاضر تحریم‌های لیبی حذف شده و بخش ایران باقی مانده است که مورد اعتراض ایران است.

واعظی با تاکید بر اینکه تحریم‌های بخش هسته‌ای بعد از برجام حذف شده است، ادامه داد: بعد از برجام فضای جدیدی برای وزارت ارتباطات، فناوری اطلاعات به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه در دوران تحریم وزارت ارتباطات، فناوری و اطلاعات و شرکت‌های فعال در این حوزه فقط با یک کشور و چند شرکت در همان کشور ارتباط داشت، افزود: در حال حاضر فضایی به وجود آمده که با کشورها و با شرکت‌های متعدد مذاکره کردیم که موجب کاهش قیمت و ارتقای کیفیت شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شرایط بعد از برجام بهبود یافته است، ابراز کرد: در حال حاضر صادرات در این حوزه شامل نرم‌افزار و خدمات انجام می‌شود.

واعظی با اشاره به اینکه کارهای بسیار مهمی بعد از برجام از جمله قرارداد ماهواره سنجشی امضا شده است، ادامه داد: قرارداد ماهواره‌ای مخابرات هم در حال مذاکره است.

وی از فراهم شدن زمینه مطلوب فعالیت برای شرکت‌های دانش بنیان و همچنین پژوهشگران و دانشمندان در شرایط بعد از برجام خبر داد و افزود: در فضای جدید هیچ محدودیتی برای فعالیت ICT در سطح کشور وجود ندارد

وی تاکید کرد: تصویب قانون تحریم 10 ساله هیچ تاثیری بر ایران ندارد.

 

ارتباطات و فناوری اطلاعات برق فناوری مخابرات بهبود یافته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر