کد خبر: 439108 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اعمال نرخ های تکلیفی در حوزه هوایی به اندازه تحریم ها به این صنعت لطمه زد گفت: دلیل ایمنی پرواز در سه سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش خبرنگارایلنا، علی عابدزاده در نشست خبری حاشیه نمایشگاه وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه سیاست گذاری در تمام جوانب حمل ونقل هوایی و نظارت بر پروازها و ارتقای ایمنی آنها از وظایف سازمان هواپیمایی است، گفت: هرچند تحریم ها آسیب های جدی به این صنعت وارد کرد اما توانستیم در طول سه سال گذشته ایمنی پرواز را افزایش دهیم .

رییس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه در طول پیش از یک سال گذشته به تحولات موثری در رفع مشکلات این بخش از حمل ونقل رسیدیم، گفت: علاوه بر تحریم ها عوامل بازدارنده دیگری هم مانع توسعه صنعت حمل و نقل هوایی بودند یکی از آنها نرخ های تکلیفی بود.

وی افزود: درحالی که از سی سال پیش در تمام کشورهای دنیا نرخ های خدمات حمل ونقل هوایی آزاد شدند اما در ایران هنوز پروازها با نرخ مصوب دولت انجام می شد که از سال گذشته با مصوبه دولت این مانع توسعه صنعت برداشته شد.

وی با بیان اینکه یکی از دلایلی که ایر لاین ها توان خرید هواپیما و توسعه ناوگان را نداشتند نرخ های تکلیفی و دستوری بود گفت: در برنامه ششم روش های خاص در هواپیمایی کشوری به کار می گیریم تا صنعت فعال تری داشته باشیم .

وی همچنین از ارتقای ضریب ایمنی پروازها در ایران در طول سه سال گذشته خبر داد و گفت: تعاریف جدیدی در حوزه راهبردهای ایمنی خواهیم داشت و فرایند نظارتی کامل تر خواهد شد.

 

دولت صنعت مشکلات وزیر راه و شهرسازی تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر