کد خبر: 438944 A

مدیر ساخت توسعه راه‌های اداره راه و شهرسازی استان تهران؛

ایلنا: مدیر ساخت توسعه راه‌های اداره راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که توانستیم با اعتبارات 500 میلیارد تومانی 20 پروژه نیمه کاره راهسازی استان تهران را فعال کنیم گفت: ساخت کمربندی پاکدشت و اسلامشهر از مهم‌ترین پروژه‌های راهسازی استان تهران هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، شهداد کاوه در حاشیه نمایشگاه وزارت راه و شهرسازی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در دست اجرای استان تهران گفت: در حال حاضر 500 میلیارد تومان پروژه راهسازی در استان تهران در حال انجام است.

وی ادامه داد:‌ 500 میلیارد تومان برای ساخت 20 پروژه طبق قراردادها است اما پروژه‌ها را با مبلغ هزار میلیارد تومان راهبری می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه از مهم‌ترین پروژه‌های راهسازی استان تهران که در میزان کاهش ترافیک بسیار تاثیرگذار است پروژه بزرگراه پاکدشت است که هزینه آن 220 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی افزود: ساخت این پروژه از سال 86 شروع شده بود اما به دلیل کمبود منابع مالی و وجود معارض پروژه متوقف اما در چند سال گذشته توانستیم پروژه را ادامه دهیم.

مدیر ساخت توسعه راه‌های اداره راه و شهرسازی استان تهران گفت: بسیاری از پروژه‌های استان تهران به دلیل کمبود منابع مالی متوقف مانده بود اما امروز با توان مضاعف پروژه ها شروع به کار کردند و کارگاه ها را فعال نگه داشته‌ایم.

وی افزود: از دیگر پروژه‌های مهم استان تهران کمربندی اسلامشهر است که این پروژه آزادراه آزادگان را به فرودگاه حضرت اما متصل می کند و دسترسی محلی برای شهرهای این محور ایجاد می‌کند که مبلغ قرارداد این پروژه هم 120 میلیارد تومان برآورد شده است.

کاوه با بیان این که از دیگر پروژه‌های حائز اهمیت راهسازی استان تهران کمربندی دماوند است، گفت: عملیات اجرایی این پروژه در محدوده گیلاوند از سال گذشته شروع شد و با اجرای این پروژه، دماوند به فیروزکوه و تهران به دماوند متصل می‌شود و در کاهش ترافیک این محورها بسیار موثر خواهد بود.

کاوه ادامه داد: پروژه تقاطع غیر همسطح قدس از شهریار به سمت شهر قدس از دیگر پروژه های استان تهران است که بخشی از آن تا پایان سال به افتتاح می‌رسد.

وی با اشاره به این که یکی از مهم‌ترین اقدامات اداره راه و شهرسازی استان تهران روکش آسفالت‌های راه‌ها است گفت: 80 درصد راه‌های استان عملیات روکش آسفالت را انجام دادند و در حال انعقاد قرارداد 10 میلیارد تومانی برای راه های روستایی و 12 میلیارد تومانی برای راه های اصلی در پروژه روکش آسفالت‌ها هستیم.

این مقام مسئول گفت: پروژه چیتگر – شهریار هم از دیگر پروژه‌های راهسازی استان تهران است که روکش آسفالت لایه نهایی آن در حال انجام است.

مدیر ساخت توسعه راه‌های اداره راه و شهرسازی استان تهران تاکید کرد: از دیگر پروژه‌های مهم راهسازی استان تهران تعریض جاده قدیم تهران است که هزینه آن 30 میلیارد تومان برآورد شده است. در این پروژه از فناوری جدید بتون قلطکی استفاده خواهیم کرد.

کاوه گفت: همچنین فاز دوم کمربندی دماوند در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته پروژه های راهسازی استان تهران به دلیل کمبود اعتبارات متوقف مانده بود اظهار داشت: در حال حاضر با تزریق منابع پروژه ها را احیا و کارگاه‌های آنها را فعال کرده‌ایم و با 500 میلیارد تومان اعتبار20 پروژه را در جریان داریم.

وی همچنین درباره میزان بدهی‌ها به پیمانکاران راهسازی اظهار داشت: بدهی به پیمانکاران راهسازی چیزی حدود 150 میلیارد تومان بوده که 50 میلیارد تومان آن از محل اسناد خزانه اسلامی پرداخت شد.

استان تهران اسلامشهر بودجه ترافیک راه و شهرسازی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر