کد خبر: 427300 A

رئیس سازمان بورس در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: رئیس سازمان بورس گفت: اشخاص در دوران مبارزات انتخاباتی حرف‌هایی می‌زنند و بعد از انتخابات روابط دیگری ایجاد می‌شود. پیروزی ترامپ ممکن است تاثیر محدودی بر سایر کشورها به جا بگذارد اما چون پتانسیل ایران بالاست در بلند مدت پتانسیل شرکت‌های ما تعیین کننده خواهد.

شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه خبرگزاری ایلنا، با اشاره به افت شاخص بورس در ایران و جهان پس از اعلام خبر پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: باید توجه داشت که دنیا تابع یک عقلانیت مشخص است. در روابط بین‌الملل معادلاتی برقرار است که در بلند مدت این معادلات، حاکم خواهد بود.

محمدی اظهار داشت: اشخاص در دوران مبارزات انتخاباتی حرف‌هایی می‌زنند و بعد از انتخابات روابط دیگری ایجاد می‌شود. پیروزی ترامپ ممکن است تاثیر محدودی بر سایر کشورها به جا بگذارد اما چون پتانسیل ایران بالاست در بلند مدت پتانسیل شرکت‌های ما تعیین کننده خواهد.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: بازار سرمایه ایران تابع تحولاتی است که در داخل در حال وقوع است. از جمله این تحولات، رشد اقتصادی مثبت ایران، بهبود وضعیت شرکت‌ها و سیاست‌های خوبی است که دولت آقای روحانی دنبال می‌کند. در حال حاضر ثبات مناسبی در بازارهای کشور و اقتصاد ایران حاکم است.

محمدی اظهار داشت: به نظر من مجموعه این عوامل داخلی بر عوامل خارجی مانند پیروزی آقای ترامپ غالب می‌شود. از این جهت پیروزی ترامپ تاثیر خاصی بر حرکت رو به رشد و مثبت اقتصاد ایران نخواهد داشت.

وی در پایان این گفت‌وگو تاکید کرد: چشم‌انداز بورس در کشور قطعا مثبت است.

انتخابات ریاست جمهوری ایران و جهان شاخص نمایشگاه مطبوعات ننن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر