کد خبر: 427292 A

بهروز خدارحمی در گفتگو با ایلنا:

ایلنا: دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری گفت: باید از این فرصت برای موازنه بهره برد ترامپ اولین رییس جمهوری است که دارای پیشینه سیاسی نبوده و برادرخواندگی نیز با صهیونیستها ندارد و توان تمرکزش بیشتر بر مسائل داخلی کشورش خواهد بود.

بهروز خدارحمی دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص ریزش شاخص های بورس بلافاصله پس از اعلام نتیجه انتخابات در آمریکا اظهار داشت: ریزش شاخصها هیجانی بوده و مانند سایر بازارها که با تغییرات مقطعی همراه است این بازار نیز به صورت کوتاه مدت درگیر جو روانی خواهد بود.

وی افزود: به دلیل اینکه کشور ما چندان با صنایع بین المللی در ارتباط نیست از آسیب پذیری کمتری در این موارد برخوردار است.

خدارحمی تصریح کرد: به زودی شاهد تعادل در بازار خواهیم بود و جای نگرانی نیست و باید به جنبه های مثبت این انتخاب فکر کرد به نظر می رسد شعارهای تندی که دونالد ترامپ علیه ایران سر می داد تنها برای جمع کردن آراء بود .

وی خاطر نشان کرد: باید از این فرصت برای موازنه بهره برد ترامپ اولین رییس جمهوری است که دارای پیشینه سیاسی نبوده و برادرخواندگی نیز با صهیونیستها ندارد و توان تمرکزش بیشتر بر مسائل داخلی کشورش خواهد بود.

به گزارش ایلنا؛ اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر پیشتازی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه ، بازارهای جهانی بورس، طلا و ارز را تحت تاثیر قرار داد.

هرچند بازار بورس ایران به سیستم بین المللی اتصال ندارد اما نتایج اولیه اعلام شده، معاملات امروز (چهارشنبه) بورس را تحت تاثیر خود قرار داد و با گذشت کمتر از یک ساعت از آغاز معاملات شاهد افت 1424 واحدی شاخص کل بورس هستیم.

تا زمان انتشار این خبر و با توجه به اینکه هنوز نمادهای بورسی بسته نشده اند، شاخص کل بورس به 78 هزار و447 واحد رسیده است.

 

انتخابات رییس جمهوری سرمایه گذاری شاخص گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر