کد خبر: 401923 A

ایلنا: صورت جلسه نشست ماه گذشته شورای سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) نشان می دهد که مقام های این بانک با وجود اذعان به لزوم اتخاذ سیاست های پولی انقباضی در آینده نزدیک، هنوز بر سر افزایش نرخ بهره اتفاق نظر ندارند.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، این صورت‌جلسه که روز چهارشنبه منتشر شد و مربوط به نشست دو روزه مقام های این بانک در 26 و 27 ژوئیه گذشته میلادی (5 و 6 مرداد) است، نشان می دهد که گرچه نگاه آنها به چشم اندازی اقتصادی و بازار کار آمریکا مثبت است، اما هنوز زمان مناسب برای افزایش نرخ بهره فرا نرسیده است.

در متن این سند آمده است : برخی از اعضا پیش بینی می کنند که شرایط اقتصادی به زودی زمینه برداشتن گام بعدی در حذف سیاست های پولی تطبیقی را فراهم می کند.

این سند می افزاید که اما احتمال کاهش آهنگ رشد بازار کار موجب شده تا مقام های فدرال رزرو، دست خود را در انتخاب سیاست های پولی باز بگذارند.

گزارش اداره کار آمریکا درباره وضعیت اشتغال این کشور در ماه مه (اردیبهشت – خرداد) حکایت از پایین ترین نرخ رشد مشاغل در پنج و نیم سال گذشته را داشت.

با وجود نرخ پایین بیکاری و بهبود بازار کار در ماه های گذشته، مقام های فدرال رزور همچنان برای افزایش نرخ بهره مردد هستند.

بانک مرکزی آمریکا قریب به یک دهه است که در راستای سیاست تسهیل کمی، نرخ های بهره را پایین نگه داشته است.

بازار کار بانک مرکزی بیکاری سیاست نرخ بهره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر