خبرگزاری کار ایران

| 16:02   
کد خبر : ۴۰۰۲۹۷

خرید تضمینی گندم به مرز ۹ میلیون تن رسید

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید کرد: خرید گندم با بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار تُن افزایش نسبت به سال گذشته، به مرز ۹ میلیون تن رسید.

خرید تضمینی گندم به مرز ۹ میلیون تن رسید

به گزارش ایلنا، سید سعید راد با اعلام این خبر گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸ میلیون و ۹۳۴ هزار تُن گندم خریداری شده است، در صورتی که سال گذشته تا همین زمان، ۶ میلیون و ۶۰۹ هزار تُن گندم خریداری شده بود. خرید گندم در ۴ ماه و نیم نخستِ سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ از رشدی بالغ بر ۲ میلیون و ۳۲۵ هزار تُن برخوردار بوده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: میزان خرید گندم در استان خوزستان یک میلیون و ۷۲۰ هزار تُن، استان فارس نزدیک به یک میلیون تُن، استان‌های کردستان و کرمانشاه مجموعاً بیش از یک‌ونیم میلیون تُن و استان‌های گلستان و آذربایجان غربی مجموعاً بیش از یک میلیون تُن بوده است.

وی ادامه داد: بعد از این ۶ استان به‌ترتیب در هر یک از استان‌های لرستان، خراسان رضوی، همدان و ایلام بین ۳۰۰ هزار تا نیم میلیون تُن گندم خریداری شده است.

بر اساس اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ راد اضافه کرد: رشد خرید گندم در فارس بیش از نیم میلیون تُن، خوزستان ۳۶۰ هزار تُن، کرمانشاه ۲۸۰ هزار تُن و کردستان ۲۷۰ هزار تُن بوده است. بعد از این ۴ استان، به‌ترتیب هر یک از استان‌های لرستان، ایلام، آذربایجان غربی و بوشهر بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تُن رشد خرید گندم داشته‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام خریدِ ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گندم از کشاورزان، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۰ تا ۹۶ درصد از مطالبات کشاورزان ۱۰ استان و ۵۰ تا ۶۹ درصد از مطالبات کشاورزان ۷ استان دیگر، بابت تحویل گندم پرداخت شده است و پیگیری واریز مابقی طلب این عزیزان نیز به‌صورت شبانه‌روزی در جریان است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز