کد خبر: 395541 A

اعزام استان‌های معین به استان کرمانشاه؛

ایلنا: مدیران ارشد استان‌کرمانشاه برای بررسی دقیق حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بیستون جلسه فوق‌العاده‌ای را برگزار کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پتروشیمی‌های استان کرمانشاه و اعضای ستاد بحران این استان در جلسه‌ای در حال بررسی جزئیات آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی بیستون و نحوه مهار آتش هستند.

اعزام استان‌های معین به استان کرمانشاه

مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بیستون در کنترل آتش نشانان است و امیدواریم تا ٤ ساعت آینده آتش را مهار کنیم.

محمودیان درباره آخرین اقدامات برای مهار آتش‌سورزی پتروشیمی بیستون گفت: همه نیروی‌های آتش نشان و مسئولان با همه امکانات برای مهار این حادثه در تلاش هستند. با دستور استاندار، چهار استان همجوار، بعنوان استان‌های معین، اعزام شده‌اند.

مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه در پاسخ به این پرسش که مدت زمان مهار آتش چقدر خواهد بود گفت: هم اکنون نمی‌شود مدت زمان تعیین کرد ولی حادثه در کنترل آتش‌نشانان است و امیدواریم تا ٤ ساعت آینده آتش را مهار کنیم. 

وی درباره علت بروز حادثه نیز گفت: کارشناسان نفت و پتروشیمی در حال بررسی هستند از این رو امید می‌رود بتوانیم تا ساعت‌های آینده آن را به استحضار عموم برسانیم.

آتش‌سوزی امشب مهار می‌شود

رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: آتش‌سوزی در پتروشیمی بیستون با توجه به حضور کامل نیروهای امدادی و ایمنی در محل بزودی و بطور کامل مهار می شود.

نریمان نژاد اطمینان داد که تهدیدی متوجه سایر بخش‌های این مجتمع پتروشیمی نیست.

وی با اشاره به مخزن آتش گرفته که دارای نفت سبک بوده، افزود: دلیل حادثه را هنوز به طور دقیق نمی‌توان اعلام کرد. پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی می‌توانیم دلیل حادثه را اعلام کنیم.

نریمان نژاد افزود: عملیات فوم پاشی تا ساعاتی دیگر آغاز می‌شود و چون این مخزن دارای نفت سبک بوده و حجم آن نیز کم بوده بنابراین می‌توان از نظر فنی آتش را کنترل کرد.

گفتنی‌است، آتش‌سوزی در یکی از مخازن پتروشیمی بیستون عصر امروز رخ داد.

مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت هم برای بررسی حادثه آتش سوزی عازم کرمانشاه شده است.

آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی بیستون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر