کد خبر: 385024 A

محمد طبیبیان در گفتگو با ایلنا:

ایلنا: طبیبیان تصریح کرد: اگر دولت نمی‌تواند بیکاری را کاهش دهد و یا سرمایه گذاری در این بخش داشته باشد حداقل باید اصطکاک مردم با سیستم دولتی را کاهش دهد. مردم روزانه با مسائل مختلف امور مالیاتی، شهرداری ، تامین اجتماعی و بوروکراسی‌ فاسد دولتی و اداری سر و کار دارند که باعث نارضایتی آنها می شود.

محمد طبیبیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص کاهش نرخ تورم گفت: ارقام اعلام شده در خصوص تورم که از سوی نهادهای متولی اعلام می‌شود بر مبنای آمارگیری تصادفی هستند که می‌تواند اندکی بالا‌تر یا پایین‌تر باشد. درست است که تورم کاهش پیدا کرده اما اقتصاد هنوز راه نیفتاده است.

وی افزود: اعلام نرخ تورم تنها برای تصمیم گیرندگان حائز اهمیت است اما برای مردمی که پول خرج می‌کنند و هر روز در هزینه‌های خود متوجه تورم هستند و درک مناسبی از این موضوع دارند این شاخص‌ها مهم نیستند و مردم باید بدانند شرایط روزمره بهبود می‌باید.

این اقتصاددان با اشاره به میزان بیکاری در جامعه گفت: تا زمانی که شغل و فعالیتی ایجاد نشود و زندگی مردم راحت‌تر نشود و رفاه در جامعه گسترش نیابد اعلام این آمار کمکی احساس به بهبود وضعیت معیشتی نخواهد کرد.

طبیبیان تصریح کرد: اگر دولت نمی‌تواند بیکاری را کاهش دهد و یا سرمایه‌گذاری در این بخش داشته باشد حداقل باید اصطکاک مردم با سیستم دولتی را کاهش دهد. مردم روزانه با مسائل مختلف امور مالیاتی، شهرداری، تامین اجتماعی و  بوروکراسی‌ فاسد دولتی و اداری سر و کار دارند که باعث نارضایتی آنها می شود.

وی گفت: دولت باید برای این امور فکری کند و گرنه اعلام نرخ تورم ۱۲ یا ۸ درصدی برای مردم مهم نیست و چندان اهمیتی ندارد.

بیکاری تامین اجتماعی سرمایه گذاری فساد اداری گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر