کد خبر: 384169 A

معاون خدمات مشترکین توزیع برق استان سمنان:

ایلنا: معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: با توجه به اقلیم خشک و پائین بودن میزان رطوبت نسبی در استان سمنان، گزینه مناسب سرمایش برای این استان کولرهای آبی است.

به‌گزارش ایلنا، "احمد غنی‌پور" با اشاره به افزایش بار مصرف برق استان سمنان در اثر استفاده از تجهیزات سرمایشی ساختمان‌ها اظهار کرد: مقدار انرژی مصرفی سامانه‌های سرمایشی استان در تابستان سال قبل، به میزان 83  میلیون و 520 هزار کیلووات ساعت برآورد شده است.

با بیان این که صرفه‌جویی حداقل 10 درصدی مشترکان استان در مصرف برق وسایل برودتی، تأثیر مناسبی در کاهش پیک بار استان خواهد داشت، گفت: با این میزان صرفه جویی، 8 میلیون و 352 هزار کیلووات ساعت انرژی در استان مدیریت خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به این که اوج بار استان علاوه بر ساعات اولیه شب به ساعات بین 11 صبح الی 15 بعد از ظهر نیز تسرّی پیدا کرده، صرفه‌جویی حداقل 10 درصدی توسط مشترکان یک ضرورت محسوب می شود.

وی افزود: کولرهای آبی به نسبت کولرهای گازی، حدود چهار برابر کمتر برق مصرف می‌کنند و به دلیل اقلیم خشک و پائین بودن میزان رطوبت نسبی در استان، استفاده از کولرهای آبی توصیه می‌شود.

غنی‌پور خاطرنشان ساخت: استفاده از دستگاه‌های تبریدی با رده انرژی بالا، سرویس دوره ای تجهیزات سرمایشی، عایق کاری کانال کولر، نصب سایه بان بر روی کولر و استفاده از دور کُند آن، از جمله مهم‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف برق در این بخش به شمار می رود.

 

استان سمنان انرژی برق صرفه جویی کولرهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر