کد خبر: 379661 A

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

ایلنا: مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و نمایشگاه های ویژه ماه مبارک رمضان ، مرغ و گوشت قرمز به اندازه کافی عرضه می شود و کمبودی در این باره وجود ندارد.

به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا ولی افزود: در آستانه ماه مبارک رمضان مرغ منجمدی که حاصل ذخیره سازی از تولید مرغ داخلی بود در همه استان ها توزیع شد تا در ایام پرمصرف مشکلی در این باره نداشته باشیم.

او گفت: برای ذخیره سازی مرغ ، مرغ مازاد تولید داخل را از تولید کننده داخلی خریداری و زیر نظر سازمان دامپزشکی منجمد و ذخیره کردیم.

ولی اضافه کرد: هم اکنون 60 هزار تن مرغ و 10 هزار تن گوشت قرمز ذخیره داریم که زیر نظر سازمان دامپزشکی منجمد و نگهداری می شود طوری که کیفیت مرغ منجمد از مرغ گرم بهتر است زیرا اصول انجماد آن از آنچه در منزل انجام می شود بهتر است.

او افزود: وزارت جهاد کشاورزی مسئول قیمت گذاری گوشت و مرغ به صورت عمده است از این رو در دو سال اخیر قیمت مرغ از حداقل 6 هزار و 400 تا حداکثر 6 هزار و 700 تومان به ازای هر کیلو بالاتر نرفته است متوسط قیمت کنونی آن نیز کیلویی 6 هزار و 400 تومان در خرده فروشی و 6 هزار و 200 تومان در عمده فروشی است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: مرغ منجمد را به قیمت کیلویی 4 هزار و 500 تومان در اختیار مراکز عرضه از جمله فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار قرار می دهیم این مراکز نیز مرغ منجمد را کیلویی 4 هزار و 800 تا 5 هزار و 100 تومان عرضه می کنند.

او با بیان اینکه ما مسئول عرضه و نظارت به صورت عمده هستیم افزود: اگر در خرده فروشی ها مرغ گرم ، منجمد و گوشت قرمز را به قیمت بالاتری عرضه می کنند وظیفه دستگاه های نظارتی است که باید دخالت کنند.

ولی گفت: با ذخیره سازی 10 هزار تن گوشت قرمز منجمدی که در استان ها توزیع شده هیچگونه کمبودی درباره گوشت قرمز نداریم ضمن اینکه گوشت قرمز منجمد کیلویی 18 هزار و 500 تومان عرضه می شود.

او افزود: توزیع مرغ منجمد تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد و برای ترویج مصرف مرغ منجمد بنا داریم عرضه آن را در طول سال ادامه دهیم.

 

فروشگاه های زنجیره ای گوشت قرمز ماه رمضان میادین میوه و تره ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر