کد خبر: 373798 A

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: فروکاستن از اهمیت سفر رئیس جمهور کرواسی به موارد حاشیه‌ای امر درستی نیست.

به گزارش ایلنا، جابر انصاری-سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران- در واکنش به حملات کاربران ایرانی به رئیس جمهور کرواسی در فضای مجازی، بیان داشت: سفر رئیس جمهور کرواسی به تهران در زمینه‌های مختلف در راستای گسترش روابط بین دو کشور موفق بوده که منجر به امضای یادداشت تفاهم‌هایی بین مقامات دو کشور شده است،فروکاستن از اهمیت سفر رئیس جمهور کرواسی به اینگونه موارد حاشیه‌ای امر درستی نیست.

او افزود: پیگیری این اتفاقات ناخوشایند بیش از اینکه به صورت دستوری میسر باشد،از طرق فرهنگی و اخلاقی امکانپذیر است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه تاکید کرد:سفر رئیس جمهور کرواسی به تهران از جمله سفرهایی بود که در شرایط جدید ایران در فضای پسابرجام رخ داده و منشأ خیر در حوزه‌های مختلف خواهد بود، امیدوارم که اینگونه حوادث در فضای رسانه‌ای و مجازی بار دیگر تکرار نشود و اقشار مختلف ملت به آثار اینگونه رفتارها آگاه باشند.

او افزود:از همین بلندگو از فعالان عرصه مجازی می‌خواهم که در اینگونه شبکه‌ها در اینگونه موارد بر اساس فرهنگ و ادب ایرانی عمل کنند و امیدواریم دیگر شاهد تکرار چنین رفتارهای زشتی نباشیم. 

 

ایران رئیس جمهور وزارت امور خارجه وزارت خارجه کرواسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر