کد خبر: 373756 A

با وجود شرایط کم‌آبی؛

ایلنا: معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان فارس گفت: با وجود شرایط کم‌آبی در فارس مصرف کنونی شهروندان استان فارس 1.5 برابر شرایط عادی است.

به‌گزارش ایلنا، "ایوب ملکوتی" در روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف با تشریح وضعیت آبرسانی به شهرهای استان فارس و میزان مصرف مشترکین و مصارف استاندارد، شهروندان استان فارس را به صرفه‌جویی در مصرف آب دعوت کرد.

وی ضمن اشاره به وضعیت بارندگی در سال زراعی 94 و 95 و وضعیت خشکسالی در چند سال گذشته اظهار داشت: میزان بارندگی در استان فارس در سالی که گذشت نسبت به میانگین بارندگی بلندمدت 32 درصد کاهش نشان می‌دهد که قطعاً افت سفره‌های زیرزمینی و کاهش حجم آب سدها و چشمه‌ها را به همراه خواهد داشت، لذا می‌بایست نسبت به استفاده درست از این ماده حیاتی نهایت توجه را کرد.

وی افزود: سرانه مصرف برای هر نفر در تمامی کاربری‌ها در استان فارس 295 لیتر و در بخش خانگی 198 لیتر در شبانه روز بوده که استاندارد مصرف جهانی 150 لیتر است و این میزان مصرف استاندار در شرایط خشکسالی 105 لیتر و در شرایط بحرانی 50 تا 75 لیتر می‌رسد.

ملکوتی تصریح کرد: مصرف کنونی شهروندان استان فارس 1.5 برابر شرایط عادی و 2 برابر شرایط خشکسالی است، لذا لازم است با صرفه‌جویی در مصرف آب در حفظ منابع آب محدود تلاش نمائیم.

 

استان فارس استاندارد خشکسالی شرایط حجم آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر