کد خبر: 373324 A

با اطلاعیه فرابورس؛

ایلنا: مهلت اعتبار اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات‌مسکن موجود در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران اعلام شد.

به گزارش ایلنا، نماد معاملاتی هر سری از اوراق، یک ماه قبل از سررسید نهایی اعلام شده توسط بانک‌مسکن، در فرابورس متوقف شده و دارندگان اوراق ظرف یک ماه آخر صرفاً می‌توانند با مراجعه به شعب بانک‌مسکن و در چهارچوب مقررات نسبت به اخذ تسهیلات اقدام کنند.

همچنین نظر به شکایات برخی دارندگان این اوراق که ظرف مهلت مقرر نسبت به تشکیل پرونده و استفاده از این اوراق و یا فروش آن اقدام نکرده‌اند، به اطلاع می‌رساند؛ همان‌گونه که قبلاً نیز در اطلاعیه‌های فرابورس ایران اعلام شده بود، مدت اعتبار این اوراق از تاریخ صدور آن، که در متن «گواهینامه نقل و انتقال و سپرده‌گذاری» تحت عنوان «امتیاز تسهیلات میکن (ماه)(سال) قید شده، حداکثر دو سال است و این مدت با نظر بانک‌مسکن و در شرایط خاص حداکثر تا دو دوره 6 ماهه قابل تمدید است و تمدید این مهلت برای بیش از 3 سال، به دلیل مقررات بانک‌مرکزی به هیچ عنوان برای بانک مسکن امکان‌پذیر نیست.

بانک‌مسکن تاکنون در چهارچوب اختیارات قانونی و به صورت موردی، نسبت به تمدید مدت اعتبار برخی از این اوراق اقدام کرده اما طبق اطلاعات دریافتی از بانک‌مسکن، این بانک در حال حاضر هیچ‌گونه برنامه‌ای برای تمدید مهلت اوراق موجود، ندارد.

فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر