کد خبر: 373210 A

دبیرجشنواره ملی بهره‌وری مطرح کرد:

ایلنا: هفتمین جشنواره ملی بهره‌وری در روز ملی بهره‌وری در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ابتدای این مراسم دبیرجشنواره ملی بهره‌وری اظهار داشت: به رغم هدفگذاری‌هایی که در سطح ملی و در قالب برنامه‌های مختلف تعریف شده است در هیچ مقطع زمانی اهداف بهر‌ه‌وری محقق نشده است.

فرشید شکرخدایی افزود: این موضوع از مهمترین نشانه‌های کمبود یک عامل تشویقی و محرک برای بخش‌های مختلف اقتصادی در ارتباط با افزایش بهره‌وری به حساب می‌آید.

در ادامه این همایش، پروانه مافی-نماینده مردم تهران در مجلس دهم- بااشاره به وضعیت بررسی بهره‌وری در مجلس گفت: در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بهره‌وری در کشور به طور مناسب مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و این کمیسیون تنها به عنوان یک حسابدار عمل می‌کند.

او با اشاره به طولانی‌مدت بودن زمان اتمام طرح‌های عمرانی گفت: این طرح‌ها نزدیک به 15 سال زمان می‌برد و سرمایه‌گذاری‌های بدون توجیه اقتصادی انجام می‌شود. اجرا نشدن سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی مهمترین مسائل مشکلاتی است که اکنون منجر به کاهش بهره‌وری می‌شود.

همچنین در ادامه این مراسم رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران اظهار داشت: چالش‌‌های بزرگ کشور بعد از لغو تحریم‌ها دارد خود را به خوبی نشان می‌دهد که مهمترین آن فرو رفتن بخش صنعت در یک رکود سنگین است.

ابوالفضل روغنی افزود: مسائلی نظیر رشد توسعه اقتصادی، قیمت تمام شده، بیکاری و نقدینگی بنگاه‌ها در نظام بانکی کشور ازجمله این مشکلات است.

او ادامه داد: سهم اشتغال بخش صنعت 35 درصد است و اکنون واحدها و بنگاه‌های صنعتی به دلیل بهره زیاد نظام بانکی و مسائل یاد شده در رکود به سر می‌برند.

در ادامه این مراسم آل یاسین کارشناس مسائل بهره‌وری اظهار داشت: معاون وزیر نیرو به تنهایی درباره سرنوشت آب کشور تصمیم می‌گیرد این در حالی است که برای اتخاذ سیاست در این خصوص باید به صورت سیستماتیک و با کمک افرادی مانند کارشناسان بخش‌های مختلف و وزارت جهاد مشورت شود.

او ادامه داد: ‌همین امر ثابت می‌کند که مشکل اصلی فعلی کاهش بهره‌وری کشور عدم پایبندی به قانونگرایی و تصمیم‌گیری فرد به جای سیستم است.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایران بهره وری رشد کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر