خبرگزاری کار ایران

مهدی جمالی خبر داد:

مذاکرات شرکت سایپا با سیتروئن و رنو در گام آخر

asdasd
کد خبر : ۳۶۴۵۷۲

مدیرعامل گروه‌خودروسازی سایپا تاکید کرد مذاکرات با سیتروئن و رنو به مراحل پایانی رسیده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سایپا، مرتضی بانک امروز از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا و دستاوردهایی که در حوزه تحقیق و توسعه محصول در این گروه صورت گرفته، بازدید کرد.

معاون اجرایی نهاد ریاست‌جمهوری همچنین در نشستی با مدیرعامل گروه و مدیران ارشد سایپا گفت: متاسفانه در گذشته صنعت خودرو به دلیل برخی سیاست‌ها که بعضا احساس می‌شد به ضرر منافع ملی بوده، به سمتی بردند که این صنعت ملی تبدیل به یک صنعت ضعیف شود تا پس از آن به سرمایه شخصی تبدیل شود.

وی افزود: درست است سیاست دولت باید در جهت خصوصی‌سازی باشد اما نه اینکه یک صنعت ملی را تضعیف کنیم. خوشبختانه مدیران صنعت‌خودرو، این صنعت تضعیف شده را دوباره به یک صنعت قدرتمند و تاثیرگذار تبدیل کردند.

معاون اجرایی نهاد ریاست‌جمهوری ادامه داد: برخی دوستان سخنانی می گویند شاید تا حدودی معتبر باشد؛ اما وقتی نقد می‌کنند که چرا بیش از پیش از صنعت‌خودرو حمایت می‌شود به نظر می‌رسد به جوانب مختلف این موضوع توجه ندارند و فقط به تولید توجه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: صنعت خودرو می‌تواند با در خدمت گرفتن نیروهای تخصصی، اقتصاد کشور را در منطقه و دنیا مطرح کند و ارزش افزوده را در دانشگاه‌ها بالا ببرد. این صنعت هر روز دچار تحول می‌شود و به سادگی نمی‌توان از کنار‌ آن عبور کرد.

بانک ادامه داد: البته باید به سمت تجاری‌شدن و اداره شدن به صورت خصوصی پیش برود اما از سوی دیگر باید چتر حمایتی برای آن به وجود بیاید.

معاون اجرایی نهاد ریاست‌جمهوری با بیان اینکه نباید اجازه داد صنعت خودرو در کشور تضعیف شود، گفت: به نظر می‌رسد سیاست‌های عمومی دولت دقیق بوده و بر عکس کسانی اواخر دوره‌های قبل، این صنعت را با مخاطراتی مواجه کرده بودند.

وی همچنین با تشکر از کارگران، متخصصان و مدیران شرکت سایپا افزود:‌ اصلاح ساختار مالی این شرکت نتیجه مدیریت هوشمند و نگاه تخصصی است که مدیران توانمند با تکیه بر متخصصان، برنامه‌های آینده‌نگر و توسعه محور صنعت خودرو ارائه داده اند.

بانک با ابراز خوشحالی از دیدن آزمایشگاه‌های تخصصی و وجود متخصصان کارآمد در سایپا، توصیه کرد به بخش تحقیق و پژوهش و برندسازی و نگاه به آینده با بهره‌بری از فکر و اندیشه متخصصان اعتماد شود، زیرا همان تحقق اقتصاد مقاومتی است؛ یعنی استفاده از سرمایه بزرگ داخلی و اجازه دادن به اندیشه‌های علمی و تخصصی برای نشان دادن خود.

مذاکره سایپا با سیتروئن و رنو

مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی نیز گفت: همگام با دولت “تدبیر و امید” و با نگاه استفاده از متخصصان داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی، سایپا نیز در شرایط جدید بعد از برجام به دنبال ایجاد شرایطی بوده تا صنعت خودرو کشور در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اواخر سال 91 بعد از تحریم‌های ناجوانمردانه گروه خودرو سازی سایپا با مشکلات عمده ای روبرو شد، به صورتی که از تولید 800 هزار دستگاه در سال به 300 هزار دستگاه کاهش یافت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: تحریم‌ها باعث شد فرصت‌های شغلی، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی بشدت کاهش یابد که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و اتخاذ تصمیم‌های مناسب در عرصه سیاسی و اقتصادی، بارقه های امید بار دیگر به تولید برگشت و روند تولید شکل بهتری به خود گرفت.

وی یادآور شد: سال 93 با توجه به فشار تحریم‌ها در مسیر مذاکرات، تولید روند مناسبی داشت و در سال 94 با جوسازی و اطلاعات غلطی که بعضی افراد از صنعت خودروسازی به مردم دادند، باعث تضعیف این صنعت شد که خوشبختانه با تصمیم ها و راهکاری‌های مناسب دولت در بخش‌های مختلف، شرایط تولید روند مثبتی پشت سر گذاشت.

جمالی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا سال‌گذشته با کمک‌های دولت و اتکا به توان متخصصان داخلی، توانست سال موفقی را پشت سر بگذارد و در حال حاضر با بستر مناسبی که دولت در عرصه سیاسی به وجود آورده است، امیدوارم همکاری های مشترک با شرکای تجاری خارجی در زمینه سرمایه‌گذاری و انتقال دانش فنی بیش از پیش باعث رشد صنعت خودرو سازی کشور شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از استقبال سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و حضور شرکت‌های مطرح خودروسازی جهانی خبر داد و افزود: در حال حاضر با سیتروئن و رنو مذاکرات خوبی انجام شده که در مراحل پایانی آن است. به طور حتم با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب در گروه سایپا، در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد تولید و حضور در بازارهای منطقه‌ای و جهانی خواهیم بود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز